US Openi korraldajad avalikustasid reeglid, mängijad on jätkuvalt turniiri vastu

Simona Halep
Simona Halep Autor/allikas: SCANPIX/AFP

US Openi korraldajad avaldasid reeglid, mille järgi tänavu suure slämmi turniiri peetakse. Mitmed tennisistid on jätkuvalt võistluse pidamise vastu.

US Openi korraldajad kinnitasid, et suure slämmi turniiri korraldades on esmatähtis võistlejate turvalisus ja heaolu. USA valitsuse piirangutest lähtudes on igal mängijal lubatud võistluse ajaks broneerida kaks hotellituba, seejuures esimene neist on korraldajate kulul, teise eest tuleb mängijal ise vastutada. Kõik mängijad peavad New Yorki reisima ise, kuid kui üritus jäetakse viimasel hetkel ära, siis kompenseeritakse kulud. Lisaks kindlustavad korraldajad, et kõik turniirist osalejad pääsevad riiki.

Testimisi viiakse läbi hotellis kahel korral nädalas. Kui mängija annab positiivse koroonaviiruse testi, siis tuleb tal jääda isolatsiooni ning on turniirilt kõrvaldatud. Reisimise eest hotelli ja tennisekeskuse vahel vastutavad korraldajad. Kanda tuleb näomaske, välja arvatud treeningsaalis või väljakul viibides.

US Openil kvalifikatsiooniturniiri ei ole ning põhitabelis pääseb osalema 128 mängijat. Segapaarismänguturniir jäetakse ära.

 

WTA mängijate nõukokku kuuluva Gabriela Dabrowski meelest tuleks turniir siiski ära jätta, sest suure slämmi turniir ei ole ilma kvalifikatsiooni ja segapaarismänguturniirita sama. Lisaks on Dabrowski sõnul võimatu tagada kõikide mängijate turvalisus ning turniiri korraldamine muudaks veel suuremaks ebavõrdust maailma edetabeli tippu kuuluvate ja tagumiste mängijate vahel. Lisaks kurnab pidev testimine mängijaid.

Karmide reeglite suhtes on varasemalt pahameelt avaldanud ka Novak Djokovic ja Rafael Nadal. Nüüd andis ka Simona Halepi tiim märku, et sellistel tingimustel on rumeenlanna osalemine US Openil vähetõenäoline.

 US Open peaks algama 24. augustil.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: