Juhtivate riikide tenniseföderatsioonid on liigses sõltuvuses suurturniiridest

Rafael Nadal Prantsusmaa lahtistel võidutsemas fännide ees
Rafael Nadal Prantsusmaa lahtistel võidutsemas fännide ees Autor/allikas: SCANPIX/Reuters

Itaalia tenniseportaal arutles oma kolumnisti kirjutises suuremate tenniseföderatsioonide liigse sõltuvuse üle suurturniiridest.

"Käimasolev koroonaviiruse pandeemia on paljastanud üksikute riiklike tenniseföderatsioonide liigse sõltuvuse suurturniiride teenitud tuludest," vahendab Tennisnet.ee kolumnist Michelangelo Sottili sõnu. "Nende juhid ei ole mõistnud, miks äkitselt peaksid turniirid igal aastal lõpetama kuldmunade munemise. Ei viitsitud sissetulekuallikate mitmekesistamiseks välja töötada alternatiivset strateegiat. Esimene asi, mis meelde tuleb, on Kanada Tenniseföderatsiooni näide, kus sel aastal Montreali WTA turniiri ärajäämise tõttu töötajad kollektiivselt vallandati."

Ka Prantsusmaa Tenniseföderatsioon (FFT) seisis silmitsi rahaliste raskustega. FFT peavarahoidja aruande kohaselt oli FFT 2019. aasta sissetulek 325 miljonti eurot, kusjuures lõviosa tuli Roland Garrosi turniirilt (261 miljonit eurot), millele lisandusid oluliselt väiksemad muude turniiride tulud. Nagu näha on FFT tulu sõltunud peamiselt Prantsusmaa lahtiste finantsedukusest. Kokku moodustavad turniirid FFT tuludest 90%. Seega on arusaadav, miks prantslased soovivad igal juhul sügisel turniiri ära pidada. Ilma Prantsusmaa lahtisteta ei saa Prantsusmaa tennis eksisteerida. Seetõttu määras FFT kiiresti enne konsulteerimist ATP, WTA ja ITF-iga kuupäevad, millal turniir toimub.

Itaalia Tenniseföderatsioon sõltub omakorda suuresti ka oma põhiturniiri ehk kevadise Rooma lahtiste meistrivõistluste tuludest. USA Tenniseassotsiatsiooni (USTA) jaoks tuleb 80% tuludest aga US Openilt. Sottili võtab asja kokku nii: "Kui kogu see pandeemiaga seonduv olukord laheneb ja tenniseelu normaliseerub, on huvitav näha, kas näiteks FFT, aga ka teised sarnase strateegiaga rahvuslikud tenniseföderatsioonid soovivad tulevikus leida lahendusi, et vähendada seda ohtlikku sõltuvust ainult ühest turniirist."

Loe rohkeportaalist Tennisnet.ee.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: