Kuus ässa löönud Kontaveit võitis Läti esireketit ja pääses Dohas edasi

Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas kõrgetasemelise Doha tenniseturniiri avaringis Läti esireketi Anastasija Sevastova (WTA 40.) 6:4, 7:6 (3).
Kohtumise alguses oma serviga hädas olnud Kontaveit kutsus seisul 2:3 väljakule treener Nigel Searsi ja pärast seda paranes eestlanna mäng märgatavalt. Ta murdis kahel korral lätlanna servi ja võitis esimese seti 41 minutiga 6:4.
Teises setis näitas Sevastova mitmel korral osavat stopp-lööki, murdis tasavägiselt kulgenud seti järel Kontaveidi servi ja läks 6:5 ette, kuid Eesti esireket vastas kohe järgmises geimis oma murdega ning viis seti kiiresse lõppmängu. Ka seal kaotas Kontaveit oma servi, aga vastas kohe kahe minimurdega ning pööras tie-break'i enda kasuks.
Kohtumine kestis tunni ja 40 minutit, nii Kontaveit kui Sevastova lõid kuus serviässa ja tegid kaks topeltviga. Eestlanna esimese servi protsent paranes lõpuks 65-le, ta päästis kümnest murdepallist seitse.
Kontaveit läheb teises ringis vastamisi Valgevene esinumbri Arina Sabalenkaga, kes omab turniiril üheksandat asetust.
Enne mängu:
Omavahel on Kontaveit ja Sevastova kohtunud varem kahel korral. Kui 2016. aastal alistas lätlanna Kontaveidi Bastadi turniiril tulemusega 6:2, 6:4, siis mullu andis lõunanaaber Indian Wellsi turniiril eestlannale loobumisvõidu 0:5 kaotusseisust.
Toona oli Sevastova maailma 11. reketiks, tänavu pole ta WTA karussellis saanud veel ühtegi võitu, kuigi oli Fed Cupi finaalturniiri kvalifikatsioonimängus 7:6, 3:6, 7:6 üle endisest maailma esireketist Serena Williamsist.
Kontaveidi ja Sevastova vahelise kohtumise võitja läheb teises ringis vastamisi Valgevene esinumbri Arina Sabalenkaga, kes omab turniiril üheksandat asetust.
Toimetaja: Anders Nõmm