Meditsiinilist pausi vajanud Kontaveit piirdus Adelaide'is ühe mänguga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) langes Austraalias Adelaide'is alanud WTA tenniseturniiril avaringis konkurentsist välja.

Kontaveit pidi tund ja 27  minutit kestnud kohtumises tunnistama venelanna Anastassia Pavljutšenkova (WTA 31.) 6:2, 6:4 paremust. Eelmisel nädalal osales Kontaveit koos Pavljutšenkovaga Brisbane'i turniiril paarismängus.

Avasetis kaotas Kontaveit kohe enda pallingugeimi ja seejärel oli tal Pavljutšenkova servil neli murdepalli, aga venelanna suutis servi hoida. Neljandas geimis oli Kontaveidil taas murdepall, aga ka seda ei saanud ta kätte ja kaotas seejärel hoopis enda servi, jäädes 1:4 taha. Järgmistes geimides olid mõlemad enda pallingul kindlad ja Pavljutšenkova võitis seti 6:2.

Teises setis jäi Kontaveit 0:3 taha, kaotades seejuures enda teise pallingugeimi nulliga. Kontaveit suutis seisu 3:3viigistada , aga kaotas siis kohe taas enda servi. 3:4 kaotusseisus kutsus Kontaveit väljakule füsioterapeudi, eestlannale tegi valu parema jala tagareis ja ta pidi võtma meditsiinilise pausi, mille ajal reis teibiti kinni.

Pärast pausi läks küll Kontaveit Pavljutšenkova servil 30:0 ette ja teenis ka murdepalli, aga Pavljutšenkova suutis servi hoida. Seisul 5:4 matšivõidu eest servides tegi Pavljutšenkova kaks topeltviga, aga võitis siiski enda pallingugeimi ja sellega ka teise seti 6:4.

Kontaveit sai mängu jooksul kirja ühe ässa ja kaks topeltviga, Pavljutšenkova servis ühe ässa kõrval kuus topeltviga. Eestanna realiseeris üheksast murdevõimalusest kaks, Pavljutšenkova aga kasutas ära kõik viis teenitud murdepalli. Mängitud punktidest võitis Pavljutšenkova 69 ja Kontaveit 49.

Järgmisena mängib Kontaveit nädala pärast algaval aasta esimesel suure slämmi turniiril ehk Austraalia lahtistel.