Osakaga tõsise lahingu pidanud Pliškova murdis Brisbane'is finaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Karolina Pliškova
Karolina Pliškova Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Kõrgetasemelisel WTA tenniseturniiril Austraalias Brisbane'is selgusid laupäeval finalistid. Ligi kolm tundi kestnud teises poolfinaalis alistas tiitlikaitsja Karolina Pliškova jaapanlanna Naomi Osaka 6:7 (10), 7:6 (3), 6:2.

Äärmiselt tasavägises ning kõrgetasemelises matšis võitis maailma neljas reket Osaka avaseti kiires lõppmängus, kus jäi peale 12:10.

Teises setis jätkus sarnane muster, kus kumbki osapool noppis kordamööda geimipunkte, ent 4:5 kaotusseisust suutis Osaka võita kaks geimi järjest, asudes 6:5 juhtima. 12. geimis oli Jaapani esireketil kasutada ka matšpall, kuid Pliškova suutis raskest seisust välja tulla ja viigistas seisu. Kiires lõppmängus jäi tšehhitar oma peale 7:3, viies matši otsustavasse setti.

Kolmandas setis suutis turniiri mullune võitja Pliškova oma kogemuse maksma panna, haarates kiirelt 2:0 eduseisu, millest Osaka enam välja tulla ei suutnud. Jaapanlanna vähendas küll kahel korral kaotusseisu ühele geimile ning päästis kaks matšpalli, kuid Pliškova võttis sellegipoolest kindla 6:2 võidu.

Pliškova servis matši jooksul 15 ässa Osaka 16 vastu. Tšehhitar tegi kuus topeltviga, Osaka neli.

Finaalis läheb Pliškova vastamisi kaheksanda asetusega ameeriklanna Madison Keysiga (WTA 16.). kes alistas tšehhitar Petra Kvitova (WTA 7.) 3:6, 6:2, 6:3. Finaalkohtumine peetakse pühapäeval.