Kontaveit alustas Eastbourne'is võiduga kolmes setis ({{commentsTotal}})

{{1561287120000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Zuma Press/Scanpix

Anett Kontaveit (WTA 20.) alistas Eastbourne'is toimuva tenniseturniiri esimeses ringis turniirile erikutse teeninud britt Harriet Darti (WTA 157.) 3:6, 6:4, 6:2.

Vastasel oli murdepall juba kolmandas geimis, aga seisuni 3:3 suutsid mõlemad oma pallingut hoida. Seejärel aga kaotas eestlanna mõlemad omad ja ka ühe vastase servigeimi ja avaseti 3:6. Ühtki murdevõimalust Kontaveidil ei olnud.

Teises setis tekkis Kontaveidil esimene võimalus viiendas geimis, aga Dart suutis siis kaks murdepalli päästa. Seitsmendas geimis murdis aga eestlane vastase pallingu ja Dart võttis meditsiinilise pausi. Pärast seda hoidsid mõlemad oma servi ja Kontaveit võitis seti 6:4.

Kolmanda seti kaks esimest geimi venisid pikaks ja mõlemal mängijal oli mitu murdepalli võimalust, kuid lõpuks suutis Kontaveid need võita ja 2:0 juhtima asuda. Uuesti murdis ta Darti pallingu seitsmendas geimis, võitis seti 6:2 ja seega ka kogu matši.

Täiskasvanute seas pole Kontaveit ja Dart varem mänginud, küll aga olid nad korra vastamisi juunioride vanuseklassis – 2013. aasta Austraalia lahtiste noorteturniiril jäi Kontaveit peale 6:2, 7:5.