Thiem alistas maratonmatšis Djokovici ja kohtub finaalis taas Nadaliga ({{commentsTotal}})

Dominic Thiem
Dominic Thiem Autor/allikas: AP/Scanpix

Tennise Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel selgus laupäeval meeste üksikmängus teine finalist, kui Dominic Thiem (ATP 4.) alistas viiesetilises lahingus maailma esireket Novak Djokovici 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5.

Thiem murdis avasetis kaks korda maailma esireketi pallingu ja võitis 6:2. Teises setis liiguti tasavägiselt kaheksanda geimini, kus Djokovic austerlase servi murdis ja võitis seti 6:3. Kolmandas setis juhtis Thiem 3:1, misjärel jäeti juba varem paar korda katkestatud kohtumine reedel pooleli.

Laupäeval teenis esimese geimivõidu Thiem, kuid seejärel kaotas mullune finalist punkti omal servil. Seisult 6:5 murdis austerlane aga tagasi ja teenis 7:5 setivõidu. Djokovic päästis seejuures neli murdepalli.

Neljandas setis murdis maailma esireket Thiemi servi kolmel korral ning viis tulemusega 7:5 kohtumise viiendasse setti. Otsustavas setis pääses Thiem 4:1 juhtima, murdes serblase teise pallingugeimi. Järgmises geimis peatati mäng kolmandat korda kahe päeva jooksul.

Pausilt naastes jätkus matš tasavägiselt ja kuigi Thiemil oli üheksandas geimis kasutada kaks matšpalli, suutis Djokovic seisu 5:5-le viigistada. Ometigi siis serblase jõud rauges ning järgnevad kaks geimi kuulusid taas austerlasele, kes võitis seti lõppkokkuvõttes 7:5.

Thiem läheb finaalis vastamisi Rafael Nadaliga (ATP 2.), kes püüab oma karjääri 12. Prantsusmaa lahtiste tiitlit. Kaks osapoolt kohtusid omavahel ka mulluses finaalis, mil hispaanlane jäi peale tulemusega 6:4, 6:3, 6:2.

Meeste üksikmängu finaal peetakse pühapäeval, Eesti aja järgi algusega kell 16.00.

Toimetaja: ERR Sport