Mullune finalist Thiem ning Zverev jõudsid kaheksa parema sekka ({{commentsTotal}})

Dominic Thiem
Dominic Thiem Autor/allikas: EPA/Scanpix

Tennise Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel tagasid esmaspäeval koha veerandfinaalis mullune finalist Dominic Thiem ja viienda asetusega Alexander Zverev.

Maailma neljas reket Thiem läks kaheksandikfinaalis vastamisi Prantsusmaa tennisisti Gael Monfils'ga (ATP 17.), alistades prantslase tund ja 48 minutit kestnud matšis 6:4, 6:4, 6:2. Austerlane jäi kaotusseisu vaid teises setis, mil Monfils läks 2:1, 3:2 ja 4:3 juhtima, ent võitis sellegipoolest matši kindlalt.

Alexander Zverev, kes pidas kolmandas ringis viiesetilise maratonmatši serblase Dušan Lajoviciga, mängis kaheksandikfinaalis pea kolmetunnise mängu itaallase Fabio Fogniniga (ATP 12.). Itaalia tennisist võitis avaseti 6:3, ent kaotas kaks järgnevat 2:6. Neljandas setis selgitati võitja kiire lõppmänguga, kus Zverev võttis kolmanda matšpalliga 7:6 (5) võidu.

Veerandfinaalis läheb Zverev vastamisi maailma esireketi Novak Djokoviciga, Dominic Thiemi ootab aga ees Karen Hatšanovi ja Juan Martin del Potro omavahelise mängu võitja.