Madridi turniiri võitis Bertens, Halepil jääb esireketiks tõusmata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Võidukas Kiki Bertens
Võidukas Kiki Bertens Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hispaanias Madridis lõppenud kõrgeima kategooria WTA tenniseturniiri võitis hollandlanna Kiki Bertens (WTA 7.), kes oli finaalis parem Simona Halepist (WTA 3.)

Halep, kes tõusnuks võidu korral uuesti maailma esireketiks, kaotas Bertensile tunni ja 28 minutiga. Avasetis läks rumeenlanna 3:1 ja 4:2 juhtima, kuid kaotas siis neli geimi järjest. Teises setis oli Halep tagaajaja rollis, kuid pärast 2:2 viigiseisu enam kaotusseisust välja tulla ei suutnud.

Bertensile oli Madridi turniir väga edukas – hollandlanna ei kaotanud terve võistluse vältel mitte ühtegi setti. Tegemist oli ka alles tema teise kõrgeima kategooria WTA finaaliga ja esimese võiduga. Värskes maailma edetabelis tõuseb Bertens karjääri kõrgeimale ehk neljandale kohale.