Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tsitsipas tegi Schwartzmani vastu kahe tunniga sotid selgeks

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

Tennise Prantsusmaa lahtistel pälvis maailma viies reket Stefanos Tsitsipas reede õhtul edasipääsu kaheksandikfinaalidesse, kui alistas argentiinlase Diego Schwartzmani (ATP 95.) 6:2, 6:2, 6:3.

Tsitsipas alustas kohtumist kolme järjestikuse geimivõiduga ning realiseeris avasetis teise setipalliga 6:2 võidu. Teises setis pidas Schwartzman kreeklasega sammu kuni seisuni 2:2, mil Tsitsipas nelja järjestikuse geimivõiduga taas 6:2 setivõidu võttis. Kolmandas geimis asus kreeklane 4:1 juhtima ning realiseeris lõpuks kolmanda matšpalliga 6:3 setivõidu.

Kaks tundi ja viis minutit väldanud kohtumises lõi Tsitsipas kuus ässa ja tegi kaks topeltviga, Schwartzman lõi ühe ässa ja tegi kuus topeltviga. Äralööke kogunes kreeklasel 34, lihtvigu tegi ta 26. Argentiinlane tegi 19 äralööki ning patustas 41 lihtveaga. Mängitud punktidest võitis Tsitsipas 103, Schwartzman võitis 68 punkti.

Tsitsipas kohtub kaheksandikfinaalis austerlase Sebastian Ofneriga (ATP 118.), kes alistas enda kolmanda ringi kohtumises itaallase Fabio Fognini (ATP 130.) 5:7, 6:3, 7:5, 1:6, 6:4.

Reede õhtul lunastas edasipääsu kaheksandikfinaalidesse ka itaallane Lorenzo Musetti (ATP 18.), kes lülitas 6:1, 6:2, 6:4 võiduga konkurentsist briti Cameron Norrie (ATP 13.).

Toimetaja: Kristjan Kallaste