Ajutise võistluskeelu alt vabanenud Nabi: antidoping võiks näha mündi kahte poolt

{{1621421820000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Teisipäeva õhtul tühistas Eesti Olümpiakomitee (EOK) poolt nimetatud sõltumatu dopinguvastane distsiplinaarkolleegium positiivse dopinguproovi andnud maadleja Heiki Nabi ajutise võistluskeelu.

Ajutine võistluskeeld tühistati uurimise ajaks ning nüüd võib Nabi naasta organiseeritud treeningutele. "Info [keelu tühistamisest] jõudis minuni eile õhtupoolikul," lausus Londoni olümpiahõbe Nabi kommentaaris Vikerraadiole. "Lubatud on nüüd treenida ja võistelda, enne oli see mul keelatud. Nüüd on kõik lubatud nii, nagu ta oli enne."

Nabi aasta alguses võistlusväliselt antud dopinguproovist leiti keelatud ainet letrosooli. Aprillis avati Nabi dopinguproovi B-proov, mis osutus samuti positiivseks. Nabi ja tema advokaat Paul Keres on varasemalt viidanud, et letrosooli kogus A-proovis oli üliväike, 0,6 nanogrammi milliliitri kohta.

"Ma arvan, et komisjon (EOK distsiplinaarkolleegium - toim.) on võib-olla suutnud näha ka seda poolt, et tõesti on võimalik saada selliseid väikseid näitusi juhusliku kokkupuute või misiganes saastumise teel. Alati ei pea seal taga olema teadlik tarbimine. Mulle on jäänud mulje, et antidoping näeb seal taga alati teadlikku tarbimist ja et teisiti pole võimalik. Nad võiksid näha mündi kahte poolt," lisas Nabi.

Kahekordne kreeka-rooma maadluse maailmameister lubab jätkata ettevalmistust Tokyo olümpiamängudeks, ehkki vormi saamine on pikast pausist tingituna keeruline.

"Vahepealne treening oli see, mida sai väljas ja jõusaalis teha. Mul pole oma karjääri jooksul enne olnud nii pikka maadlustreeningute pausi kui praegu selle tekkinud olukorra tõttu. Kui saame matil alustada, tuleb saada võimalikult kiiresti kätte kõik oluline ja ettevalmistuse tunnetus. Selg on vastu seina," tunnistas Nabi.

"See (Tokyo olümpia - toim.) on olnud mu eesmärk ja ma ei näe põhjust seda maha laita asja eest, mida ma ei ole teinud. Pean selle tekkinud olukorra kuidagi lahendama, aga tean, et ma ei ole kuidagi teadlikult seotud selle olukorra tekkimisega. Loomulikult ei anna ma alla ja võitlen, et osaleda ja sinna võimalikult heas vormis saada."

Nabi sõnul loodab ta peatselt siirduda treeninglaagrisse. Et eestlast on maadlusringkondades viimastel kuudel toetatud, ei hinda ta laagri leidmist keeruliseks.

"Paljud ümberkaudsete riikide treenerid on avaldanud mulle kaastunnet, et sellise olukorraga pean tegelema ja et selline olukord üldse tekkinud on. Nad on kindlasti minu poolel ja sellist asja [et keegi treeninglaagrit ei tahaks pakkuda] pole ma küll kuulnud. Suhtlus on seni olnud nagu varem."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: