Barty sai oodatud duellis jagu Swiatekist

Ashleigh Barty ja Iga Swiatek Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Madridis toimuval kõrgetasemelisel naiste tenniseturniiril (WTA 1000) jõudis maailma esireket Ashleigh Barty veerandfinaali.

Saviväljakul 14. võidu järjest teeninud Barty alistas kolmandas ringis mulluse Prantsusmaa lahtiste võitja Iga Swiateki (WTA 17.) 7:5, 6:4. Seejuures katkes poolataril savil üheksamänguline võiduseeria.

Barty jäi kohe kohtumise alguses murdega taha ja 0:3 kaotusseisu, kuid enam Swiatekile võimalust ei andnud. Ta murdis vastase pallingu kahel korral esimeses ja korra teises setis.

Veerandfinaalis läheb Barty kokku tšehhitar Petra Kvitovaga (WTA 12.), kes oli kolmandas ringis üle venelannast Veronika Kudermetovast (WTA 28.) 6:3, 4:6, 6:4.