Finaali jõudnud Djokovic püüdis Nadali kinni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Novak Djokovic Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Meeste tennise maailma esireket Novak Djokovic alistas Austraalia lahtiste meistrivõistluste poolfinaalis venelase Aslan Karatsevi 6:3, 6:4, 6:2.

Maailma edetabelis alles 114. kohta hoidval Karatsevil õnnestus pisut vähem kui kaks tundi kestnud matši jooksul kahel korral Djokovici servigeim murda, aga serblane oli ikka parem.

Djokovici nimele jäi koguni 17 serviässa, tema esimene serv õnnestus paremini (68% vs 52%), esimesest servist teenis ta 71% ja teisest 62% punktidest (Karatsev vastavalt 65% ja 34%). Seitsmest murdepallist koguni kuus realiseerinud Djokovic tegi ka selgelt vähem lihtvigu (14:30).

Finaalis kas venelase Daniil Medvedevi või kreeklase Stefanos Tsitsipasega kohtuv Djokovic püüdis statistikatabelis kinni Rafael Nadali - mõlema nimel on nüüd 28 suure slämmi turniiri finaali. Šveitslasel Roger Federeril on neid 31.

Kaotusest hoolimata tegi 27-aastane Karatsev elu turniiri - varem polnud Vladikavkazis sündinud mees isegi põhitabelisse jõudnud. Seejuures Austraalia lahtistel lõi ta viimati kaasa 2016. aastal.