Mattias Siimar jõudis Pärnu turniiril veerandfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1604575260000 | amCalendar}}
Mattias Siimar
Mattias Siimar Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix

Pärnus peetaval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril langesid nii Vladimir Ivanov kui Daniil Glinka teises ringis konkurentsist välja. Veerandfinaali jõudis aga Mattias Siimar, kes sai jagu kaasmaalasest Kristjan Tammest.

Kaheksakordne Eesti meister, 33-aastane Ivanov (ATP 707.) jäi kaks tundi ja 49 minutit kestnud maratonmatšis 7:5, 4:6, 4:6 alla 19-aastasele Ukraina esindajale Eric Vanshelboimile (ATP 746.).

Teises setis jäi Ivanov 1:5 kaotusseisu, suutis vahe vähendada 4:5-le, aga siis oli noor Ukraina mängija enda servil kindel ja võitis seti 6:4. Otsustavas setis pääses Vanshelboim 2:0 ja 3:1 ette, Ivanov viigistas, aga kaotas siis kohe enda pallingugeimi ja sellest murdest Vanshelboimile piisas, et matš võita.

20-aastane Glinka (ATP 852.) osutas korralikku vastupanu turniiril 5. asetatud hollandlasele Mick Veldheerile (ATP 524.), aga pidi kahetunnise heitluse järel tunnistama vastase 7:6 (3), 7:6 (4) paremust.

Siimar alistas kaasmaalase Tamme kahe tunni ja 23 minutiga ning tulemusega 6:3, 6:7 (5), 6:3. Avasett kulges tasavägiselt seisuni 3:3, mille järel võitis Siimar kolm geimi järjest. Teises setis läks vaja kiiret lõppmängu, kus kallutas kaalukausi enda poolele Tamm ning otsustavas setis rebis Siimar kohe 4:1 ette ning vormistas seejärel 6:3 võidu. Veerandfinaalis kohtub eestlane rootslase Simon Freudiga, kes sai teises ringis jagu lätlasest Karlis Ozolinsist tulemusega 6:4, 6:2.

Paarismängus jõudsid Johannes Seeman ja Siim Troost poolfinaali, alistades soomlased Eero ja Iiro Vasa 6:2, 5:7, 10:5. Nende vastasteks on seal Glinka ja Kenneth Raisma, kes said veerandfinaalis jagu šveitslastest Adrien Burdet'st ja Leandro Riedist tulemusega 4:6, 7:6 (5), 10:1.

Teises tabelipooles jõudsid poolfinaali Ivanov ja tema venelasest paariline Jan Sabanin, kes alistasid britid Joshua Parise ja Mark Whitehouse'i tulemusega 7:6 (5), 6:2. Poolfinaali jõudsid ka kaksikvennad Kristofer ja Mattias Siimas, kes said jagu 3. asetatud rootslastest Simon Freundist ja Jonathan Mridhast tulemusega 6:3, 0:6, 12:10.

Toimetaja: Maarja Värv, Liisi Alamaa