Koroonareegleid rikkuvaid mängijaid ähvardab US Openil väljaviskamine

2012. aasta US Openi võitja Andy Murray on üks paljudest mängijadest, kes nõuab koroonareeglite rikkujatele karmi karistust
2012. aasta US Openi võitja Andy Murray on üks paljudest mängijadest, kes nõuab koroonareeglite rikkujatele karmi karistust Autor/allikas: SCANPIX/AFP

US Openi tennise slämmiturniiril karantiinireegleid rikkuvaid mängijaid ootab ees eemaldamine ja rahatrahv, teatasid korraldajad teisipäeval.

Koroonaviiruse leviku tõkestamisteks koostatud reeglistik sätestab, et turniiri alalt lahkumiseks on osalevatel mängijatel tarvis kas turniiri direktori või peaarsti kirjalikku luba ning et seda omamata ootab osalejaid alalt väljumise korral võistlustelt eemaldamine, kirjutab New York Times.

Treenerite või mängijaga seotud külaliste puhul ootab sellise rikkumise korral samuti ees eemaldamine. Neil tuleb 24 tunni jooksul hotellist lahkuda, samuti määratakse neile rahatrahv ja keelatakse osalus järgmise aasta US Openil.

Mängijad, kes ei ööbi US Openi ametlikus majatuskohas, ei tohi võõrustada isikuid, kes pole saanud korraldajatelt vastavat luba. Iga mängija kaaskonda võib kuuluda maksimaalselt kolm inimest, nende hulka arvestatakse ka meeskonnaliikmed.

Mängijaid ja külalisi testitakse saabudes 48 tunni jooksul kaks korda. Turniiri ajal positiivse testi andnud eemaldatakse ja paigutatakse kümneks päevaks karantiini.

Ühendriikidest väljastpoolt saabuvatelt mängijatelt eraldi karantiini ei nõuta, küll aga pole teada, kas hiljem Euroopa turniiridele naasvatelt mängijatelt ja meeskonnaliikmetelt nõutakse sihtkohtades eneseisolatsiooni.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: