Võimsas hoos Thiem võitis nädalaga kaks näidisturniiri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dominic Thiem
Dominic Thiem Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Ajal, mil profitennis on koroonaviiruse tõttu mitu kuud pausil olnud, peetakse üha tihemini näidisturniire ning kõige paremas hoos on olnud austerlane Dominic Thiem, kes võitis nädala jooksul juba teise turniiri.

Maailma kolmas reket osales Berliinis võistlusel, mis koosnes kahest turniirist – esmalt mängiti õues muruväljakul ja seejärel Tempelhofi lennujaamas angaaris kõvakattega väljakul. Thiemi saatis mõlemal väljakul edu ja ta suutis mõlemad turniirid võita.

Äsja Tempelhofi angaaris lõppenud teise turniiri finaalis oli ta tund aega ja üheksa minutit kestnud matšis kindlalt 6:4, 6:2 parem tulevikulootusest, 18-aastasest itaallasest Jannik Sinnerist (ATP 73.).

Sinner sai erilisel väljakul kaks head võitu – veerandfinaalis alistas ta maailma 15. reketi, venelase Karen Hatšanovi ja poolfinaalis edetabelis 12. real paikneva hispaanlase Roberto Bautista Aguti, seejuures ei loovutanud ta kummalegi settigi.

Thiem oli veerandfinaalis vaba, poolfinaalis sai ta 7:6 (4), 6:3 jagu kunagisest maailma teisest reketist, pea kolm aastat tagasi karjääri lõpetanud 42-aastasest sakslast Tommy Haasist. Veerandfinaalis alistas Haas 7:6 (5), 7:6 (3) kaasmaalase Jan-Lennard Struffi (ATP 34.), kusjuures, just Struffi vastu pidas Haas 2017. aastal enda karjääri viimase profimatši.

Thiem on koroonapausi jooksul enim mänginud tennisist, mai lõpust praeguseni on ta pidanud koguni 28 matši, kaotanud on ta neist vaid kolm. Seejuures nädalaga mängis ta kolmes erinevas finaalis kolmel erineval väljakukattel – eelmise nädala pühapäeval pidi ta enda korraldatud turniiril Kitzbühelis liivaväljakul tunnistama venelase Andrei Rubljovi paremust.