Eesti tennisemeeskond alistas Davis Cupil Gruusia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vladimir Ivanov
Vladimir Ivanov Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti tennisemeeskond võitis Davis Cupi Maailmaliiga II grupi play-off'i kohtumises Gruusiat 4:1 ning tõusis Maailmaliiga II gruppi.

Teine võistluspäev algas paarismänguga, kus Gruusia ei pannud välja maailma 27. reketit Nikoloz Basilašvilit, kirjutab Tennisnet.ee. Võõrustajaid esindasid Aleksander Metreveli ja Georgi Tsivadze, kes asub üksikmängu maailma edetabelis 866., aga paarismängus 555. kohal.

Vladimir Ivanov (ATP paarismängu 536.) ja Mattias Siimar (894.) kaotasid küll esimese seti, aga võitsid kohtumise 3:6, 6:3, 6:3. Päeva esimeses üksikmängus tulid platsile Kristjan Tamm ja Zura Tkelamadze, kes asendas esialgselt platsile pidanud tulema Basilašvilit. Tasavägise mängu võitis Tamm tulemusega 6:3 2:6 7:5. See tähendab, et viimane üksikmäng enam lõpptulemust ei mõjuta ja Eesti tennisemeeskond pääses Maailmaliiga II gruppi.

Reedeses avamängus läksid vastamisi koondiste esinumbrid. Eestit esindanud Ivanov kaotas tund ja 16 minutit kestnud matšis Gruusia esireketile Basilašvilile 4:6, 1:6.

Teises üksikmängus kohtus Tamm Aleksandre Metreveliga (ATP 564.), kellest sai kaks tundi ja kuus minutit väldanud matšis jagu 6:4, 4:6, 6:3.