Kanepi kaotas Portugalis võimalusterohke mängu ({{commentsTotal}})

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti teise reketi Kaia Kanepi (WTA 114.) teekond Portugalis toimuval 60 000 dollari suuruse auhinnafondiga Caldas de Rainhas turniiril lõppes veerandfinaalis.

Veerandfinaalis oli Kanepi vastaseks 27-aastane bulgaarlanna Isabella Shinikova (WTA 213.), kirjutab Tennis.ee. Kanepi võitles esimeses setis välja viis murdepalli (kaks nendest settpalli), kuid ei suutnud neid realiseerida ja sett lõppes kiire lõppmänguga. Seal jättis Kanepi koguni kuus settpalli kasutamata ja kaotas seti 6:7 (10).

Teises setis läks Kanepi kiirelt kahe murdega 4:1 ette, kuid kaotas siis oma pallingu. Eestlanna murdis uuesti seitsmendas geimis, kuid kaotas taas oma servigeimi, kuni seisul 5:3 murdis vastase neljandal korral ja viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmandas setis ei saanud Kanepi alguses end käima ja kaotas oma pallingu nulliga. Eestlanna sai murde tagasi neljandas geimis, kuid kaotas järjekordselt oma servigeimi otsa. Seisul 5:3 murdis vastane veelkord ja võitis seti 6:3.

Kanepi oli täna tõsiselt hädas murdepallidega, realiseerides 15-st viis, Shinikova kasutas kümnest võimalusest viis. Kanepi ässasid kirja ei saanud ja topeltvigu kogunes üks. Shinikova seevastu lõi kuus ässa ja tegi neli topeltviga.

Avaringis alistas Kanepi kreeklanna Valentini Grammatikopoulou (WTA 232.) 7:5, 6:1 ja teises ringis portugallanna Ines Murta (WTA 709) 6:2, 6.0.