Federer sai Wawrinkast jagu ja kohtub 39. korda Nadaliga ({{commentsTotal}})

Roger Federer
Roger Federer Autor/allikas: EPA/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel näeb meeste üksikmängu poolfinaalis legendaarset vastasseisu Pariisi liivaväljakuil 12. tiitlit jahtiva hispaanlase Rafael Nadali ja šveitslase Roger Federeri vahel.

Kolmandana asetatud Federer sai veerandfinaalis kolm tundi ja 35 minutit kestnud mängus 7:6 (4), 4:6, 7:6 (5), 6:4 jagu enda kaasmaalasest Stan Wawrinkast (ATP 28.), kes mäletatavasti pidas kaheksandikfinaalis enam kui viietunnise lahingu kreeklase Stefanos Tsitsipasega (ATP 6.), aga oli raskest mängust ilusti taastunud.

Teist paigutust omav Nadal seevastu jõudis nelja parema sekka mängleva kergusega, olles seitsmendana asetatud jaapanlasest Kei Nishikorist kindlalt 6:1, 6:1, 6:3 parem.

Mõlemad veerandfinaalid tuli äikesetormi tõttu umbes tunniks katkestada. Federeri ja Wawrinka mängus tuli paus neljandas setis seisul 3:3, Nadali ja Nishikori mäng peatati kolmandas setis seisul hispaanlase 4:2 eduseisul.

Nadal ja Federer on seni omavahel vastamisi olnud 38 korral, 23 matšis on siiani peale jäänud Nadal. Prantsusmaa lahtistel on nad kohtunud viiel korral – 2005. aasta poolfinaalis ning 2006., 2007., 2008. ja 2011. aasta finaalis. Nende viie mänguga on Federer Nadali vastu suutnud võita neli setti.

Federer ja Nadal pidid tänavu vastamisi minema Indian Wellsi poolfinaalis, kuid Nadal oli sunnitud vigastuse tõttu matšist loobuma. Viimati kohtusid nad võistlusmängus 2017. aasta Shanghai Mastersil, viimases viies omavahelises mängus on võidutsenud Federer, Nadal alistas viimati Federeri 2014. aastal Austraalia lahtistel.

Nadal on Prantsusmaa lahtistel võidutsenud rekordilised 11 korda, Federeri ainus võit Pariisis tuli kümme aastat tagasi. Viimased kolm aastat Federer Prantsusmaa lahtistel ei osalenudki, viimati jõudis ta seal poolfinaali 2012. aastal.