Briti naistennisist jõudis 36-aastase vaheaja järel Prantsusmaal poolfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Johanna Konta
Johanna Konta Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel jõudis naiste üksikmängus esimesena poolfinaali Suurbritanniat esindav Johanna Konta.

Turniiril 26. asetatud Konta oli veerandfinaalis veidi üle tunni kestnud mängus 6:1, 6:4 parem mullusest finalistist Sloane Stephensist (WTA 7.).

Avaseti seisult 1:1 võitis Konta seitse geimi järjest – avaseti 6:1 ja seejärel alustas ta murdega ka teist setti. Sellest ühest murdest piisas ka teise seti võiduks. Teises setis võitis Konta neli järjestikust enda pallingugeimi punktigi loovutamata.

Konta ja Stephens on nüüd omavahel mänginud kolmel korral – kõik sellel aastal – ja kõikides senistes matšides on peale jäänud Konta.

Enne tänavust aastat polnud Konta Prantsusmaa lahtiste põhitabelis ühtegi mängu võitnud, olles saanud neli kaotust avaringis, nüüd aga on ta võtnud viis järjestikust võitu. Viimane Suurbritannia naistennisist, kes jõudis Prantsusmaa lahtistel nelja parema sekka, oli Jo Durie, kes sai sellega hakkama 1983. aastal.

28-aastasele Kontale on see karjääri kolmas slämmiturniiri poolfinaal – sama kaugele jõudis ta ka 2016. aasta Austraalia lahtistel ja 2017. aasta Wimbledonis.

Konta vastase selgitavad 31. paigutusega horvaat Petra Martic, kes mäletatavasti lülitas kaheksandikfinaalis konkurentsist Kaia Kanepi, ning 19-aastane tšehhitar Marketa Vondrousova. Nii Martic kui Vondrousova mängivad esimest korda slämmiturniiri veerandfinaalis.