Suusaliit esitab prokuratuuri Mati Alaveri suhtes kuriteoteate

Mati Alaver
Mati Alaver Autor/allikas: Karli Saul/Scanpix

Eesti Suusaliidu juhatus otsustas ühehäälselt, et prokuratuurile esitatakse Mati Alaveri kohta kuriteoteade seoses kuriteole kallutamisega.

Suusaliidu avaldus täispikkuses:

Meedia vahendusel on saanud teatavaks, et Austrias, Seefeldis toimuval MM-il olid Austria kriminaalpolitsei poolt kinni peetud Eesti murdmaasuusatajad Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu.

Kinnipidamised olid toimunud seoses Austria ja Saksamaa õigukaitseorganite koostöös läbiviidava kriminaalmenetlusega seonduvalt võimaliku kuritegeliku ühenduse oragniseeritud tegevusega sportlaste poolt dopingu kasutamises. Team Haanja vastutava treeneri (Anti Saarepuu) ja kinni peetud suusataja (Karel Tammjärv) pressikonverentsil sai teatavaks, et veredopingut on kasutatud aastaid ning et Karel Tammjärve kontaktiks dopingu kasutamise alustamisel oli Mati Alaver. Viimast kinnitas ka Mati Alaver, kelle sõnul vahendas tema Karel Tammjärvele Saksamaa spordiarsti Mark Schmidti kontakti. Muuhulgas kinnitas Tammjärv pressikonverentsil, et "2016. aasta suve teises pooles oli mul jutuajamine Mati Alaveriga, kes ütles mulle, et on kontakt, kui tahad kiiremini suusatama hakata, siis on sul see võimalus – Saksamaal on üks arst, kes selliseid asju korraldab. Mina võtsin vastu otsuse saada seda abi veredopingu näol."

Eelpool kirjeldatud info valguses on Eesti Suusaliidu juhatusel tõsine kahtlus, et Mati Alaveri poolt on toime pandud kuritegu.

Sellest tulenevalt pöördub Eesti Suusaliit Riigiprokuratuuri poole palvega kontrollida, kas asjaolud mida on kirjeldatud käesolevas avalduses ning meediaväljaannetes kõnealuse dopingujuhtumi kohta sisaldavad karistusseadustikus paragrahvi 195 sätestatud (kallutamine dopingu kasutamisele) kuriteokoosseisu tunnuseid Mati Alaveri osas.

ESL juhatuse üksmeelse otsusena tegime kuriteoteate prokuratuurile.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: