Ott Järvela: Alaveri kaasamine EOK täitevkomiteesse oli kõnekas tegu

Spordiajakirjanik Ott Järvela meenutas "Aktuaalse kaamera" stuudios Andrus Veerpalu ümber keerelnud dopinguskandaali.

"Lugesin Mati Alaveri intervjuust välja soovi rõhutada, et see on üksikjuhtum," sõnas Järvela "Aktuaalse kaamera" stuudios. "Paraku, vaadates mõne aasta tagusesse aega, see nii ei ole."

"Andrus Veerpalu dopingujuhtum, mis 2011. aastal avalikuks tuli ja sai 2013 rahvusvahelises spordikohtus lahenduse, tolles otsuses on väga selgelt kirjas, et CAS leiab, et ilmselt sportlane kasutas kehavälist kasvuhormooni. Testi, mida tollel hetkel kasutati, piirmäärad ei olnud aga piisavalt täpsed. Natukene hiljem, kui need piirmäärad olid piisavalt suure testgrupi peal tõestatud, ilmnes, et Veerpalu toonased näitajad olid üle normide. Sisuliselt andis Veerpalu positiivse proovi, mis ei lõppenud toonaste reeglite järgi süülise tagajärjega. Ei saa rääkida, et see oleks midagi uut, et Eesti suusaspordis on doping."

"Spordijuhid peavad oma tegudega kasvatama usaldust," sõnas Järvela. "See on tegelikult üks osa nende tööst. Kui vaadata neid tegusid, siis seesama Veerpalu dopingujuhtum - oli teada, et tol hetkel oli Veerpalu treener Mati Alaver. Ometi, kui Eesti Olümpiakomitee presidendiks sai Urmas Sõõrumaa, kaasas ta täitevkomiteesse ka Mati Alaveri. See on minu arvates kõnekas tegu, mitte heas mõttes."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: