Jaan Martinson: arvan, et Alaver pakkus dopingut oma lemmiksportlastele

Delfi ja Eesti Päevalehe spordiajakirjanik Jaan Martinson tõdes ETV saates "Ringvaade", et tema Mati Alaveri juttu ei usu.

"Minu meelest on üsna vapustav see, et kui keelatud aineid tarbivad ka suusatajad, kes sõidavad kohtadele 20.-30. ehk Karel Tammjärv ning kohtadele 40.-50.-60. ehk Andreas Veerpalu, mis siis maailm teeb?" küsis Martinson retooriliselt.

"Kui vaatame Eesti suusatamise ajalugu, siis hetkest peale, mil Andrus Veerpalu 1999. aastal Ramsaus esimese MM-medali võitis, on kogu aeg viidatud vere- ja muu dopingu tarvitamisele. Tegin ajaloost läbivaate, needsamad austerlased - on ajalehes kirjas olnud, et Andrus Veerpalu on verepanga klient. Verepanga väike labor asus Ramsaus, seal, kus Eesti suusatajad pidevalt peatuvad. Seal tehti teenust, võeti verd, pandi sisse. Miskipärast on kõik need jutud just Andrus Veerpalu pihta käinud."

"Mina võin südamerahuga öelda, et minu poole Mati Alaver sellise jutuga ei ole kordagi pöördunud," sõnas endine tippsuusataja Aivar Rehemaa. "Karel on asja üles tunnistanud, ta kannab oma karistuse ära, aga me ei saa teda inimlikult hukka mõista. Ta tegi vea, tunnistas selle üles ja läheb eluga edasi."

Kas Jaan Martinson usub Mati Alaveri juttu? "Kindlasti mitte." Kas Anti Saarepuu oli dopingu tarvitamisest teadlik? "Ma pigem arvan, et ta ei teadnud. Dopingu tarvitamine on asi, millest räägitakse võimalikult vähestele inimestele. Anti Saarepuu tegi tööd nende sportlastega, kes keelatud aineid ei tarvitanud, aga kellele Mati Alaver dopingut pakkus - minu arvamus on see, et tal olid oma lemmiksportlased ja olid need, kes väga lemmikud ei olnud. Sellepärast usun ka Aivar Rehemaad, sest tema Mati lemmikute hulka kindlasti ei kuulunud."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: