Rebane Kanterist: see kuningas on nüüd surnud, elagu järgmine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale karjäärile joone alla. Kanteri tiimi ellu äratanud Raul Rebane oli viimase võistluse järel mõistagi emotsionaalne.

Küsimusele, mis edasi saab, kui kõik töö on tehtud, vastas Rebane: "Jah, natukene tühi on, teiselt poolt olen päris õnnelik, et see niimoodi läks kõik. Sportlikus mõttes on see kuningas nüüd surnud, elagu järgmine kuningas, ma ei tea, kes selleks tuleb. Ma küsisin Gerdi käest, mis ta teeb ülehomme ja ta ei teadnud. Ma ka ei tea. Meil on oma töö, aga küllap me midagi teeme ja ma arvan, et hätta me ei jää."

Palju räägitakse ja oodatakse, et Kanterist tõuseks Eesti uus spordijuht. "Sport ja spordijuhtimine on kaks eri asja ning ma ei tea veel, kas temas seda soolikat on. Kui on, las siis näitab. See on uus võitlus, see on uus mees, ta vajab seal uusi abilisi, kui ta läheb seda teed pidi. Mul on tunne, et viimastel aastatel ta on arenenud küll selles suunas, et temast võib seal midagi tulla," ütles Rebane.

Kanteri tiimist on tõusnud palju rahvusvahelisel tasemel tegijaid. "Ma olen mõelnud, miks see nii on, et kõik mehed saavad hakkama ja lähevad kogu aeg edasi," lausus Rebane. "Kõik eranditult on igapäevaselt juurdeõppijad. Nad õpivad kogu aeg. Indrek Tustit on üks kõige visamaid raamatulugejaid ja kursustel käijaid, keda ma tunnen. Hans areneb tulekahjulise kiirusega, Hafsteinsson hoolimata oma 58 aastast on pidev õppija ja ma arvan, et enda pidev kursis hoidmine ja pidev õppimine on tuleviku spordi alus. Paigalseis ei vii kuskile."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: