Tippspordist lahkunud Kanter: mul on olnud suurepärane karjäär ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale sportlaskarjäärile joone alla.

Kanter sai enda lahkumisetendusel parimal katsel kirja 60.22. "Ega need lihtsalt ei tulnud," sõnas Kanter ERR-i stuudios enda sportlaskarjääri viimase nelja katse kohta. "Esimesel katsel oli päris hea adrenaliin, mida koduvõistlustel pole päris ammu tundnud, aga kahjuks läksin liiga uljaks ja ketas maandus võrgus. Tingimused olid keerulised, samas, põhimehed tegid ikkagi oma ära. Aga nendele, kes pole võib-olla nii heas vormis, oli tuul natuke raskeks ülesandeks. Aga vähemalt 60 meetrit sain kirja. Kahjuks viimastel katsetel libises meie võistkondlik kolmas koht ära. Aga väga emotsionaalne võistlus."

Oli emotsioone raske taltsutada? "Ega lihtne ei olnud," tõdes Kanter. "Viimasel katsel juba ringi minnes oli selge, et see on kuidagi hoopis teistsugune katse. Ennast tehnikale keskenduma sundida oli päris keeruline. Selline omamoodi võistlus. Aga mul on hea meel, et kõik minu head sõbrad ja võistluskaaslased on siis täna rivis ja väga palju ka publikut. Igati emotsionaalne õhtu minu jaoks."

Lähed sa tippsordist ära rahuliku südamega? "Lähen küll. Kõik, mis on soovitud, on enam-vähem täitunud. Sportlane on alati maksimalist ja tahaks veel rohkem, veel kirkamaid medaleid ja suuremaid rekordeid, aga ma arvan, et mul on olnud väga suurepärane karjäär ja pole midagi kahetseda või põdeda," ütles Kanter. "Olen rahul ja mul on hea meel, et nii on läinud."

Mis nüüd ees ootab? "Erinevaid pakkumisi on juba tulnud küll ja küll. Tuleb lihtsalt võtta paar sammu tagasi, natuke kogu seda asja seedida ja siis hakata edasi vaatama. Veel ei kiirusta neid otsuseid tegema," lausus Kanter. "Loodan spordiga seotuks jääda, arvan, et see on minu tulevik."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: