Kanteri ema Imbi: Gerd tahtis alati, et käime tal võistlustel kaasa elamas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale karjäärile joone alla.

Kui Gerd tegi Kadriorus oma pika sportlaskarjääri viimased neli heidet, siis tundis ema Imbi Kanteri süda ühelt poolt head meelt. "Kristjani ja Liina pärast on hea meel, loodame, et Gerd on nüüd rohkem kodus," rääkis Imbi. "Karjäär oli pikk ja eks ta sai seda sporti teha ja ega tal lõpus enam nii hästi ei läinud. Tuleb ikka ära lõpetada, sest vanus oli ka kõrge juba - 39, kaua võib, ikka tuleb ära lõpetada."

Ema Imbi usub, et Gerd jääb spordivaldkonda edasi tegutsema. "Talle meeldiks juhtida, anda nõu, abistada kedagi ja ilmselt spordialast ühiskondliku asja teha," rääkis Imbi, kelle lemmikuks spordihetkeks Gerdi karjääri jooksul oli medali võitmine Helsingist 2005. aastal "Staadion oli eestlasi täis ja Gerdil on ka selle üle kõige rohkem hea meel. Me olime ka selle üle kõige õnnelikumad."

Teistele tippsportlaste emadele soovitab Imbi oma lapsi toetada. "Peab võistlustel vaatama ja igati kaasa elama. Igal võistlusel tuleb kohal olla ja siis lapsi moraalselt toetama. Gerd tahtis küll alati, et me kohal oleme," tõdes Imbi. Spordikire päris Gerd ilmselt isalt. "Me saime Gerdi isaga tuttavaks spordivõistlusel. Olime mõlemad sportlased, aga mitte sellisel tasemel. Ilmselt on ta ikka isasse. Minul ei ole seda võita tahtmist kunagi olnud," ütles Imbi.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: