Kanteri abikaasa: süda hõiskab, aga kurbust on ka ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Olümpiavõitja Gerd Kanter tõmbas Kadriorus enda pikale ja edukale sportlaskarjäärile joone alla. Kettaheitja abikaasa Liina Kanteri sõnul on tal ühelt poolt hea meel, et mehel on nüüd pere jaoks rohkem aega, teisalt aga kurb, et emotsioonid sellisel kõrgel tasemel lõppevad.

"Alates 2005. aastast olen käinud kaasas ja sellel perioodil on paar tiitlivõistlust, kuhu ma ei ole mõjuval põhjusel läinud. Kõige mõjuvam minu jaoks oli olümpia. Ma tean, et Vesteinn [Hafsteinsson] ja Gerd on välja toonud, et neile oli Helsingi äärmiselt oluline, sest see tundus, et on tõehetk, kas sealt enam tõusta on võimalik, kui tuleb järjekordne läbikukkumine," meenutas Kanteri abikaasa Liina. "Aga mina olen ikkagi alati ülistanud seda olümpiavõitu, sest enne, kui see pole käes, ei julge päris lõpuni uskuda, et see on võimalik."

"Ma ikka löristasin nutta päris kõvasti seal tribüünil, kui see lõpuks juhtus," lisas ta. "Kui siis ei oleks ka seda juhtunud, oleks olnud väga ebatõenäoline, et see oleks mõnel teisel aastal juhtunud."

Mis süda praegu teeb? "Tunnen, et süda hõiskab, selles mõttes, et see karjäär on olnud nii edukas, see on olnud pikk, see on olnud nii suur osa ka minu enda elust. Ja teiselt poolt on ikkagi kurbust ka, et see saab läbi, need emotsioonid sellisel kõrgel tasemel lõppevad," tunnistas Liina Kanter.

Kas nelja-aastasest pojast Kristjanist saab ka tippsportlane? "See pole minu lubada, nagu pole ka minu öelda, millal Gerd lõpetab oma karjääri või ei lõpeta, sellest ma pean ka Kristjani puhul kinni, iga inimene teeb oma valikud ise," arutles Liina Kanter. "Aga seda olen küll Gerdile korra öelnud, et kõik need pikad tunnid staadionil kettaid tagasi loopides nagu mina aastate alguses tegin, peab tema Kristjaniga küll ise tegema. See on päris ränk töö."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: