Kontaveit langes Wimbledonis valusal moel konkurentsist ({{commentsTotal}})

{{1499451660000 | amCalendar}}

Anett Kontaveit (WTA 38.) kaotas Wimbledoni naisüksikmängu kolmandas ringis endisele maailma esireketile Caroline Wozniackile (WTA 6.) 6:3, 6:7 (3:7), 2:6, kuigi oli teise seti lõpus väga lähedal võidule.

Kontaveit alustas mängu hoogsalt, murdis kohe endise maailma esireketi pallingu ja asus 3:0 juhtima. Seejärel õnnestus Wozniackil mängu tagasi tulla, eestlanna serv murda ja viigistada 3:3. Kaheksandas geimis võttis Kontaveit aga edu tagasi ning kuigi jäi 5:3 eduseisul üheksandas 15:40 taha, lõpetas seti nelja punktiga järjest ehk sai 6:3 setivõidu.

Teises setis läks Kontaveit samuti kiiresti murdega juhtima ning hoidis seda seisuni 5:4. Kümnendat geimi läks eestlanna 30:0 juhtima, aga Wozniacki suutis murda. Järgnevalt kaotasid mõlemad veel korra oma servigeimi ja kiires lõppmängus jäi 7:3 peale Wozniacki.

Kolmandas setis oli Kontaveidi mäng üsna liimist lahti, ta kaotas oma kolmest esimesest servigeimist kaks ja jäi taha 1:5. Seitsmendas geimis oli Poola päritolu taanlannal ka üks matšpall, aga Kontaveit suutis selle geimi võita. Järgmises geimis võitis Wozniacki aga neljandalt matšpallilt 6:2.

Omavahel on Kontaveit ja Wozniacki kohtunud seni WTA tasemel ühe korra, kui eelmisel aastal suutis eestlanna Nottinghami muruturniiril võita 6:7, 6:3, 7:5.