Anett Kontaveit alistas Wimbledonis esimese vastase kahes setis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1499145720000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esitennisist Anett Kontaveit (WTA 38.) alistas Wimbledoni tenniseturniiri naisüksikmängu avaringis 25-aastase hispaanlanna Lara Arruabarrena (WTA 52.) 6:2, 6:4.

Hispaanlanna läks esimest geimi 40-15 juhtima ning tal oli kokku kasutada viis murdepalli, kuid Kontaveit suutis need päästa ja matši juhtima minna. Seejärel murdis eestlanna vastase pallingugeimi ning oli peaegi ees 3:0. Tänu servimurdele vähendas hispaanlanna oma kaotusseisu minimaalseks, kuid kolm viimast geimi läksid Kontaveidile, kes võitis avaseti 6:2.

Teist setti läks Arruabarrena servimurde abil 2:1 juhtima, kuid Kontaveit pääses ette 4:2. Seejärel kaotas eestlanna oma servigeimi ning hispaanlanna viigistas. Kontaveit ei murdunud, võites nüüd ise kaks geimi järjest. Sett eestlannale 6:4 ning tund ja 14 minutit kestnud matš 2-0.

Teises ringis kohtub Kontaveit 29. asetusega venelanna Daria Kasatkinaga (WTA 30.), kes avas turniiri 6:2, 6:4 võiduga hiinlanna Saisai Zhengi (WTA 70.) üle.

Enne matši:

21-aastane eestlanna mäng on planeeritud 17. väljaku kolmanda matšina. Avamäng algab seal Eesti aja järgi kell 13.30. Enne Eesti spordifännidele väga olulist kohtumist mängivad samal platsil Arina Rodionova - Anastassia Pavljutšenkova ning Gilles Simon - Nicolas Jarry.

Arruabarrena on tänavu mänginud kahel muruturniiril – Mallorcal kaotas ta avaringis Julia Görgesile, Eastbourne’is pääses ta kvalifikatsioonist põhitabelisse, kus jõudis kolmandasse ringi, aga kaotas seal maailma esireketile Angelique Kerberile.

Kontaveit on sel aastal mänginud vaid ühel muruturniiril s’Hertogenboschis, kus ta mäletatavasti teenis karjääri esimese WTA turniirivõidu. Mallorca turniiri jättis Kontaveit vahele, et kehale puhkust anda.

Varem pole Kontaveit ja Arruabarrena omavahel mänginud.

Kontaveidi ja Arruabarrena vahelise kohtumise võitja läheb teises ringis vastamisi 29. asetatud venelanna Daria Kasatkina või Saisai Zhengiga, kolmandas ringis võib vastu tulla 5. asetatud Caroline Wozniacki.

Toimetaja: Siim Semiskar