Niemann nõuab Carlsenilt, Nakamuralt ja maleplatvormilt kohtus hiigelsummat

Hans Niemann
Hans Niemann Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Maleskandaali keskmes olev 19-aastane ameeriklane Hans Niemann kaebas viiekordse maailmameistri Magnus Carlseni, ameeriklase Hikaru Nakamura ning maailma suurima malekeskkonna Chess.com-i kohtusse.

Pärast seda, kui Carlsen septembris noorele ameeriklasele alla jäi, süüdistas norralane Niemanni pettuses ja andis järgmisel turniiril tema vastu mängides ühe käigu järel loobumiskaotuse. Chess.com algatas uurimise ja leidis, et ameeriklane on sohki teinud tõenäoliselt enam kui sajas internetis toimunud matšis.

Neljapäeval kaebas Niemann nii Carlseni, Chess.com-i, platvormil Twitch malemänge kommenteeriva ja analüüsiva suurmeistri Hikaru Nakamura, Carlseni firma Play Magnus Groupi ja malekommentaatori ning Chess.com-i üheks juhtivaks näoks oleva Danny Renschi kohtusse ning nõuab oma "mainele, karjäärile ja elule tekitatud kahju eest" valurahaks vähemalt 100 miljonit dollarit.

"Carlsen päästis valla oma meediaimpeeriumi, et süüdistusi suureks puhuda ning vaigistada vastupidised tõendid. Chess.com määras seejärel koostöös Carlseni ja Play Magnusega Niemannile võistluskeelu, mis lisas põhjendamatutele süüdistustele veelgi usutavust. Chess.com-i kõige mõjuvõimsam sisupartner Nakamura avaldas tundide viisi videosisu, mis võimendas Carlseni valesüüdistusi ning Chess.com-i Rensch avaldas laimavaid pressiteateid," seisab hagis.

"Vaatamata sellele, et kõnealuste isikute süüdistused on väärad, on nende kokkumäng hävitanud Niemanni karjääri ja rikkunud tema elu. Play Magnuse ja Chess.com-i otsusega Niemann malest kõrvaldada ei saa ta enam osaleda Chess.com-i ega Play Magnuse poolt organiseeritud turniiridel, mis moodustavad kollektiivselt aga suurema osa FIDE poolt sanktsioneeritud maleturniiridest," lisati süüdistuses.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: