Uurimise kohaselt pettis Niemann tõenäoliselt enam kui sajas mängus

Malelaud
Malelaud Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance

Maailma suurima malekeskkonna Chess.com-i poolt algatatud uurimise kohaselt pettis ameeriklane Hans Niemann tõenäoliselt rohkem kui sajas internetis toimunud malemängus.

Male maailmameister Magnus Carlsen on Hans Niemanni süüdistanud petmises, kuigi ametlikke tõendeid pole esitatud, vahendab BBC.

Malemängu lehekülje Chess.com-i poolt tehtud uurimine näitab, et tõenäoliselt on Niemann petnud palju sagedamini, kui ta tunnistas.

Ei ole leitud ühtegi tõendit selle kohta, et Niemann oleks petnud oma võidumängus Carlseni üle, kirjutab BBC.

Ameeriklane on tunnistanud nooremana mitteametlikes mängudes petmist, kuid eitab seda võistlusmängudes.

19-aastane noormees, kelle poole BBC on pöördunud kommentaaride saamiseks, on varem Carlsenit ja Chess.com-i süüdistanud tema karjääri rikkumiskatses.

Skandaal sai alguse eelmisel kuul pärast seda, kui Carlsen, keda paljud peavad kõigi aegade parimaks mängijaks, kaotas Niemannile Sinquefield Cupil.

Chess.com on koostanud 72-leheküljelise uurimise Niemanni mängude kohta sellel interneti leheküljel, kus võistleb enamik maailma tippmängijaid, sealhulgas ka rahaliste auhindade eest.

Lehekülg, mis on Niemanni blokeerinud väidetava petmise eest, väidab, et tõenäoliselt pettis ta 2020. aastal, sealhulgas auhinnarahaga turniiridel ja seda ka kõrgel tasemel maletajate vastu.

Chess.com-i poolt tehtud analüüsis võrreldi Niemanni käike arvutite poolt pakutud käikudega ning selgus, et Niemanni poolt tehtud käigud on tugevamad isegi parimatest mängijatest.

"Üldiselt oleme avastanud, et Hans on tõenäoliselt petnud enam kui sajas internetis toimunud malemängus, sealhulgas mitmel auhinnarahaga maleturniiril," seisis Chess.com-i poolt avaldatud aruandes.

"Ta oli alles 17-aastane, kui ta tõenäoliselt mõnes sellises matšis ja mängus pettis," seisis aruandes.

Aruanne on vastuolus Niemanni väidetega, kelle sõnul pettis ta mitteametlikes mängudes, olles siis 12-aastane ja 16-aastane, kuid mitte kunagi võistlusmängudes.

Kuigi tema tulemused on "statistiliselt erakordsed", ütles Chess.com, siis tegelikult puuduvad "otsesed tõendid", et Niemann oleks petnud võidumängus Carlseni üle ning ka teistes mängudes hilisemalt.

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: