Torn ja Pannas lõpetasid keerulistes tingimustes Assooride ralli avapäeva neljandal kohal

Ken Torn - Kauri Pannas
Ken Torn - Kauri Pannas Autor/allikas: Sven Kollus

Laupäeva hommikul anti Assooride saarestiku suurimal São Migueli saarel start autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) hooaja teisele etapile. Ken Torn ja Kauri Pannas lõpetasid avapäeva neljandal kohal, enne pühapäevaseid katseid jäädakse liidritest vaid 11,7 sekundi kaugusele.

Kui algselt pidid võistlejad avapäeval läbima seitse kiiruskatset, siis päeva esimese katse otsustasid korraldajad turvalisuse kaalutlustel tühistada. Nimelt oli öösel maha sadanud vihmavesi ühel katselõigul tekitanud suure kraavi, millest ohukorral poleks kiirabi läbi pääsenud.

Seega sõideti ralli avakatsena võistluse teine katse, mille esimeses pooles segas võistlejaid lisaks vihmale ka tihe udu. Rasketes tingimustes sõidetud katsel näitasid kuuendana rajal olnud Ken Torn ja Kauri Pannas kolmandat aega ja jäid liidritest maha 3,1 sekundiga. Ralli liidriks läksid 2016. aasta Assooride ralli võitjad Ricardo Moura ning António Costa.

Enne hoolduspausi sõidetud katsel jäi eestlastel katsevõidust küll puudu 1,1 sekundit, kuid üldarvestuses võtsid nad ralli liidritelt aega tagasi ja tõusid teiseks. Saaremaalt pärit mehi lahutas nüüd liidritest 1,5 sekundit.

"Nautisin sõitmist, kuid pidamine muutub pidevalt. Peame sellel pinnasel veel arenema ja endale selle selgeks tegema, kuid seni on kõik okei," võttis Torn hommikused katsed enne hoolduspausi kokku.

Ralli jätkus peale lõunapausi nelja kiiruskatsega, millest esimene oli hommikul ära jäänud katse.

Esimesel neist näitasid Torn ja Pannas seitsmendat resultaati ja kaotasid katse võitjatele 4,9 sekundiga. Üldarvestuses jätkasid eestlased teisel kohal ja jäid liidritest maha 4,2 sekundiga.

Järgneval katsel, mis oli esimest korda Assooride rallil osalevatele eestlastele juba hommikust tuttav, tõsteti tempot ja sõideti välja katse teine aeg, mis oli 2,7 sekundit aeglasem, kui ralli liidritel. Portugallaste ja eestlaste vahe üldarvestuses oli nüüd 6,9 sekundit.

Laupäevase võistluspäeva viimase pika katsena sõideti Tronqueira katse teine läbimine. Tihedas vihmas ja väga libedates tingimustes sõidetud katsel ei olnud eestlaste auto rehvid enam parima pidamisega ning lisaks lõhuti katse lõpus olnud veetakistusest läbi sõites auto esiosa. Katse seitsmes aeg ning 16,9 kaotussekundit katse võitjatele tähendas, et Torn ja Pannas pidid üldarvestuses ära andma kaks positsiooni ja jätkasid neljandal kohal. Kaotust liidritele oli 11,7 sekundit.

ERC Assooride ralli avapäeva lõpetas 3,12 km pikkune publikukatse, kus võisteldi paarisrajal. Ken Torn ja Kauri Pannas sõitsid paaris, kus nende konkurentideks olid ralli liidrid Moura ja Costa. Nii eestlased kui ka portugallased läbisid katse ajaga 2:39,9, mis tähendas kolmandat resultaati.

Avapäeva lõpetasid Ford Fiesta Rally2 autol sõitvad Torn ja Pannas neljanda kohaga. Eestlased jäävad enne pühapäevaseid katseid liidritest 11,7 sekundi kaugusele. Teisest kohast lahutab eestlaseid 3,3 sekundit.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: