41-aastane Venus Williams pääses karjääri 23. Wimbleoni turniiril edasi

Venus Williams. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Wimbledoni suure slämmi tenniseturniiril alistas teisipäeval 41-aastane Venus Williams rumeenlanna Mihaela Buzarnescu 7:5, 4:6, 6:3 ning pääses võiduga turniiri teise ringi.

Kaks tundi ja 40 minutit väldanud kohtumine märkis Williamsi jaoks ühtlasi ka tema karjääri 90. võitu Wimbledonis.

Mängu kõige pikemaks setiks kujunenud avasett möödus tasavägiselt ning kumbki mängija ei pääsenud ette pikemalt, kui üks geim. Seisult 5:5 võitis ameeriklanna kaks geimi järjest ning realiseeris setivõidu. Teises setis saavutas Buzarnescu südika setivõidu ning viigistas matši, kui hoidis Williamsit napilt seti vältel selja taga. Kolmandas setis alustas Williams tugevalt ning haaras 3:0 eduseisu ja lõpetas otsustava seti 6:3 võiduga.

Williams läheb teises ringis kokku tuneeslanna Ons Jabeuriga (WTA 24.), kes alistas enda avaringi kohtumises rootslanna Rebecca Petersoni 6:2, 6:1. Mängijad pole varasemalt väljakul kohtunud.

Toimetaja: Kristjan Kallaste