Serena Williams langes Prantsusmaa lahtistel konkurentsist

Serena Williams Autor/allikas: SCANPIX/AP

23-kordne slämmivõitja Serena Williams piirdus tänavustel Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel neljanda ringiga, kaotades Jelena Rõbakinale.

21-aastane Kasahstani esindav Rõbakina (WTA 22.) alistas 18 aastat vanema Williamsi (WTA 8.) tund ja 19 minutit kestnud matšis 6:3, 7:5.

Avasetis jäi Williams Rõbakina vastu kiirelt 1:4 kaotusseisu. Ameeriklanna suutis seejärel kaotusseisu ühele geimipunktile vähendada, ning päästa ka üheksandas geimis kolm settpalli, ent lõppsõna jäi Rõbakinale.

Tasavägiseks osutunud teises setis suutis Williams kolmel korral juhtima asuda, olles ka geimivõidu kaugusel setivõidust. 5:4 eduseisus kaotas kogenud Ühendriikide tennisist aga kolm järjestikust geimi ja ühes sellega ka matši.

Moskvas sündinud, kuid alates 2018. aastast Kasahstani lipu all võistlevale Rõbakinale on tegemist esimese korraga jõuda slämmiturniiril kaheksa parema hulka. Veerandfinaalis ootab Rõbakinat ees tema Prantsusmaa lahtiste paarismängupartner venelanna Anastassija Pavljutšenkova (WTA 32.).