Kahekuuliselt pausilt naasnud Federer kaotas maailma 75. reketile

Roger Federer Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS

20-kordne slämmivõitja Roger Federer (ATP 8.) tegi Genfis peetaval ATP 250 tenniseturniiril algust tänavuse liivahooajaga, kaotades teises ringis hispaanlasele Pablo Andujarile (ATP 75.).

Kodusel turniiril esimest asetust omanud 39-aastane šveitslane, kes oli Genfis kõik eelnevad 11 mängu võitnud, jäi neli aastat nooremale hispaanlasele tund ja 54 minutit väldanud matšis alla 4:6, 6:4, 4:6.

Viimati 11. märtsil Dohas kõvakattega turniiril võistlustules olnud Federer läks otsustavas kolmandas setis 3:1 ja 4:2 juhtima, aga kaotas siis neli järjestikust geimi, lubades vastasel murda kahel korral enda servi. Pablo Andujar vormistas võidu kolmanda matšpalliga.

Viimase kuue aasta suurima võidu teeninud Andujar läheb Genfi turniiri neljandas ringis vastamisi kas vabapääsmega osaleva šveitslase Dominic Strickeri (ATP 419.) või ungarlase Marton Fucsovicsiga (ATP 44.).