Raskest seisust välja tulnud itaallane pääses karjääri tähtsaimasse finaali

Jannik Sinner
Jannik Sinner Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Miamis jätkuval meeste Masters-sarja tenniseturniiril pääses esimesena finaali 19-aastane itaallane Jannik Sinner, kes alistas 5:7, 6:4, 6:4 maailma 12. reketi, hispaanlase Roberto Bautista Aguti.

Sinner kaotas avaseti ja jäi teises setis seisul 3:3 oma servil 0:40 kaotusseisu, kuid viis mängu ikkagi otsustavasse setti. Ka seal pidi 19-aastane itaallane välja tulema keerulisest olukorrast, kui kaotas kolmandas geimis servi ja jäi 1:3 taha. Sinner murdis kuuendas ja kümnendas geimis ning pööras kahe ja poole tunni pikkuseks veninud mängu enda kasuks.

Itaallasest sai alles neljas teismeline, kes on Miami turniiri 36-aastase ajaloo jooksul finaali jõudnud. Enne teda said sellega hakkama Andre Agassi (1990), Rafael Nadal (2005) ja Novak Djokovic (2007).

Sinner on lühikese karjääri jooksul võitnud kaks ATP turniiri, kui triumfeeris mullu novembris Sofias ja tänavu veebruaris Austraalias Great Ocean Road Openil. Mõlemad olid aga ATP 250 kategooria turniirid, Miami turniir kuulub aga Masters-sarja, mille osavõistlused jäävad tähtsuselt alla vaid slämmiturniiridele.

Sinneri finaalivastane selgub Eesti aja järgi ööl vastu laupäeva, kui teises poolfinaalis kohtuvad maailma kaheksas reket, venelane Andrei Rubljov ning poolakas Hubert Hurkacz (ATP 37.).