Lexingtonis triumfeeris karjääri esimese WTA turniiri võitnud ameeriklanna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jennifer Brady
Jennifer Brady Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Ameerika Ühendriikides Lexingtonis lõppes pühapäeval kõrgetasemeline naiste WTA tenniseturniir, kus oma karjääri esimese tiitli teenis ameeriklanna Jennifer Brady.

Tund ja 44 minutit väldanud finaalis seljatas 25-aastane Brady (WTA 49.) 23-aastase šveitslanna Jil Teichmanni (WTA 63.) tulemusega 6:3, 6:4.

Tasavägiselt alanud avasetis pani poolfinaalis teismelise tennisetähe Coco Gauffi seljatanud Brady oma paremuse maksma kuuenda geimi järel, võites siis kolm geimi järjest ning ühes sellega ka seti.

Teist setti alustas Brady servimurdega ja asus kiirelt 2:0 juhtima. Ehkki ameeriklanna vastane Teichmann suutis küll kaotusseisu korduvalt ühele punktile vähendada, ei loovutanud Brady kordagi eduseisu, võites ka teise seti.

Brady servis matši jooksul kaks ässa ja tegi kolm topeltviga, Teichmanni vastavad numbrid olid null ja kaks.

Värskes maailma edetabelis tõuseb Brady üheksa koha võrra, kerkides 40. positsioonile. Üheksa tabelirea võrra tõuseb ka Teichmann, kes võtab sisse 54. koha.