Praha WTA turniiri võitis Simona Halep ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Simona Halep
Simona Halep Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Tšehhis pealinnas Prahas lõppenud naiste WTA tenniseturniiril võidutses maailma teine reket Simona Halep.

Esimese asetusega 28-aastane rumeenlanna kohtus pühapäevases finaalis maailma 23. reketi Elise Mertensiga, kellest oli tund ja 35 minutit kestnud matšis parem 6:2, 7:5.

Praha turniiriks kolmanda asetuse saanud Mertens võitis kohtumise avaseti kaks esimest geimi, ent kaotas siis kuus geimi järjest, lubades endisel maailma esireketil murda kolmel korra enda servi.

Kohtumise teine sett osutus oluliselt tasavägisemaks. Belglanna Mertens suutis küll 2:1 juhtima minna, tulla välja 2:4 kaotusseisust ja haara 5:4 eduseisu, kuid viimased kolm geimi võitis Halep taaskord kindlalt, teenides sellega ka matšivõidu.

Maailma edetabelis jätkab karjääri 21. turniirivõidu teeninud Simona Halep uuel nädalal teisel kohal, Mertens tõuseb ühe tabelirea võrra 22. positsioonile.