19-aastane itaallanna üllatas Palermos maailma 24. reketit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elisabetta Cocciaretto
Elisabetta Cocciaretto Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Itaalias Palermos jätkuvalt WTA tenniseturniiril on kodupubliku ees suurepärases hoos 19-aastane Elisabetta Cocciaretto, kes jõudis karjääris esimest korda veerandfinaali.

Korraldajate vabapääsmega põhitabelisse pääsenud maailma 157. reket alistas teises ringis veidi üle pooleteise tunni kestnud kohtumises 6:2, 6:4 turniiril kuuendana paigutatud horvaatlanna Donna Vekici (WTA 24.).

See on Cocciaretto karjääri esimene võit top30 mängija üle ning ka esimene kord jõuda WTA turniiril veerandfinaali. Tema järgmise vastase selgitavad Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 22.) ja sakslanna Laura Siegemund (WTA 65.).

Samuti vabapääsmega põhitabelisse koha saanud Sara Errani (WTA 169.) oli juba enne turniiri tegevmängijaist enim võite liivaväljakul saanud tennisist, aga nüüd jõudis 33-aastane itaallanna ümmarguse tähiseni, saades liival enda 180. võidu. Errani sai kaks tundi kestnud matšis 3:6, 6:4, 6:3 jagu tšehhitar Kristyna Pliškovast (WTA 69.), seejuures mängu algus ei sujunud Erranil üldse hästi – esimese kolme geimiga ei võitnud ta punktigi.

Karjääri jooksul 80. korda WTA turniiril veerandfinaali jõudnud Errani läheb järgmisena vastamisi prantslanna Fiona Ferroga (WTA 53.), kes alistas kaheksandana asetatud venelanna Jekaterina Aleksandrova (WTA 27.) 7:5, 6:2.

Turniiri kvalifikatsioonist alustanud valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš (WTA 119.) sai aga viienda võidu järjest, olles teises ringis kindlalt 6:0, 6:2 parem itaallanna Jasmine Paolinist (WTA 95.). Tema järgmise vastase selgitavad esimesena asetatud horvaatlanna Petra Martic (WTA 15.) ja samuti kvalifikatsiooni läbinud venelanna Ljudmilla Samsonova (WTA 117.).