Rally Estonia jaoks renoveeritakse 28 kilomeetrit teid

Rally Estonia korraldusmeeskond renoveerib Eestis toimuva MM-etapi jaoks kokku 28 kilomeetrit teid. Järelhooldus tehakse korraldaja sõnul kõigile kiiruskatsetele.

Põlvamaa ja Valgamaa piiril paiknevat teelõiku pole Rally Estonia raames varasemalt kasutatud. Pärast spetsiaalseid töid saab aga RMK-le kuuluval teel WRC-tasemel rallit sõita. Omavaheline koostöö pakub rahulolu mõlemale osapoolele.

"Me oleme ehitanud selle tee omal ajal valmis, et seda metsa kasutada ja et oleks võimalik metsas liikuda," rääkis RMK peametsaülem Andres Sepp intervjuus ERR-ile. "Ja rallimehed on meie suureks rõõmuks selle tee metsast üles leidnud."

Rally Estonia võistluste juhi asetäitja Urmas Roosimaa lisas: "Kui meil tuleb 60 autot starti, kaks korda käib katse läbi ehk kokku läheb 120 autot läbi, siis sellest teest just liiga palju alles ei jää. Tänase töö eesmärk ongi, et siin 3,2-kilomeetrise ringi peale toome sõelmed ja rullime need seejärel kinni. Rallini on veel aega ja see kõik tahestub siin."

Teede renoveerimisele kuluvaid summasid Roosimaa välja tuua ei soovi, kuid ütleb, et need moodustavad väga olulise osa Rally Estonia eelarvest. Kui klassikalistel MM-rallidel läbivad sõitjad umbes 300 katsekilomeetrit, siis Eestis tänavu 230. Perspektiiv vajalik maht tulevikus täis saada on hea.

"Ma usun, et see 300 ei ole mingi probleem. Pigem on see, et mõned katsed hakkavad meil kõva katte ehk tolmuvaba katte alla minema, neid me tuleviku suunal kasutada ei saa. Nendele me otsime alternatiive ja uusi võimalusi," lisas Roosimaa.

Tänavu renoveerib või ehitab Rally Estonia umbes veerandi jagu kõigist kiiruskatsetest.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: