Margus Kiiver: oluline on aru saada, et rallipasse ei saa edasi müüa

Teisipäeval algas rallipasside müük 4.-6. septembril sõidetavale Rally Estoniale, mis kuulub tänavu autoralli MM-sarja. Ringvaate stuudios käis ralliteemadel rääkimas Rally Estonia meediajuht Margus Kiiver.

"Meie meeskonnal on olnud hetki, kus on lühemad ööd, on pikemad ööd, aga üleüldiselt inimestel ikka silmad säravad peas," kirjeldas Kiiver korraldustiimi meeleolu. Ühtlasi paisati teisipäeval müüki rallipassid, mille vastu on olnud meeletu huvi.

"Kõike 16 000 piletit ei ole veel ära müüdud, midagi on veel saadaval," jätkas Kiiver. "Nendel, kellel on olnud pileti ostmisel tagasilööke, need võivad minna Rally Estonia kodulehele ja vaadata, mis veel saadaval on. Olukord on erinevate rallipakkettide juures muutunud. See on natuke nagu olukord börsil."

Rallipassi gruppe on kokku 16. Kiiver ei oska esile tuua, milline neist on kõige populaarsem. "Palju tuntakse huvi rallipassi vastu, kus on sees ka rallipargi külastus või stardi- ja finišipoodium," jätkas Kiiver. "Ikkagi tahetakse näha rallisõitjaid mõistliku sotsiaalse distantsi juures."

Rallipasse saab osta vaid nimeliselt ja seda kahel põhjusel. "Üks ja kõige olulisem põhjus on see, et me teame, kes on selle passiga tulnud ja teine on see, et me ei taha tekitada kunstlikku musta turgu, kus inimene ostab massiliselt pileteid kokku ja hakkab neid edasi müüma. Kui piletimüük saab läbi ja hakatakse passe edasi müüma, siis tuleb aru saada, et see on raha ära andmine, sest selle passiga ei saa te rallit vaatama minna."

"Meil on spetsiaalsed viisid, kuidas me inimesi sisse laseme. Kohad on selleks piisavalt laiad ja seal kontrollitakse piletit. Kui inimene tuleb ja pargib auto ära ning hakkab tulema kiiruskatse poole, siis on hea võtta kaasa ID-kaart või pass, sest seda võidakse kontrollida. Meie eesmärk on tagada muidugi ka võimalikult sujuv protsess," lisas Kiiver.

Kõige mustema stsenaariumi järgi toimub Rally Estonia pealtvaatajateta ning sellisel juhul ostetakse rallipassid tagasi.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: