Tervise asekantsler Lõuna-Eesti rallist: järgmised kümme päeva on kõige määravamad

Koroonaviiruse levik on pannud küsimärgi alla Lõuna-Eesti ralli toimumise. Terviseameti hinnangul tuleb otsustamiseks jälgida viiruse levimise arenguid. Võru linnapea arvates on võimalik Lõuna-Eesti ralli linnakatset Võrus ohutult läbi viia, kui võetakse tarvitusele turvalisust tagavad abinõud.

"Meie ettepanek on, et siiski võiks ralli toimuda, aga teatud raamides. Need raamid tuleks meil omavahel kokku leppida. Et on need tsoonid, kus inimesed saavad vaadata ja nad võiksid seal näiteks riski maandamiseks kanda maske. Need tsoonid peaksid olema turvatud ja lähme oma eluga niimoodi edasi," rääkis Võru linnapea Anti Allas.

Tervise asekantsler Maris Jesse ütles: "Eesti nakkusolukorda jälgivad tähelepanelikult ka välisriikides olevad meeskonnad, kes tuleksid siia sõitma. Ehk, et kui me ei saa nakkust kontrolli alla, siis lihtsalt hakkavad järgnema äraütlemised ka nendelt võimalikelt võistlejatelt. See puudutab nii rallit kui ka teisi võistlusi. Järgmised kümme päeva on kõige määravamad ning tervisevaldkonna poole pealt saame me anda siis hinnagu pealtvaatajate võimaluse kohta rallit kohapeal vaadata."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: