Margus Kiiver: kui on vaja, teeme pealtvaatajateta ralli

Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Eesti esimese MM-rallini ehk Rally Estoniani on jäänud napilt alla kuu, viimastel päevadel on aga koroonaviirusesse nakatumine Eestis jälle tõusuteel. Seetõttu võib juhtuda, et ralli tuleb siiski pidada ilma pealtvaatajateta.

Rally Estonia sõidetakse 4.-6. septembrini Tartu ja Otepää ümbruses, kuid just Tartus on praegu Eesti suurim koroonakolle. Kui olud lähevad keerulisemaks, kas siis võib ka juhtuda, et ralli tuleb sootuks ära jätta? "Usun, et see juhtub, et olud lähevad keerulisemaks. Siin ei pea omama kristallkuuli, seda on näha, mis toimub," tunnistas Rally Estonia meediajuht Margus Kiiver Raadio 2 saates "Hommik!". "Loomulikult on meil olemas plaan B. Me ei taha seda kasutada, aga kui on vaja, siis kasutame. Plaan B on see, et teeme ilma pealtvaatajateta ralli. Oleme ka selleks valmis."

Kiiver lisas, et kui plaan B peaks käiku minema, saavad kõik need, kes on juba jõudnud rallipassi osta, enda raha tagasi.

Mis aga juhtub siis, kui ralli ajal peaks mõni sõitja või tiimiliige nakatuma? "Selle kohta on Rahvusvahelisel Autoliidul (FIA) olemas väga selge reglement, mismoodi sel puhul toimetatakse. Oleme seda F1-s juba näinud, kui Sergio Perez andis positiivse proovi – ta distantseeriti kogu seltskonnast ja kõik lähikontaktsed distantseeritakse samamoodi, pannakse kaheks nädalaks isolatsiooni. See toimib samal põhimõttel," selgitas Kiiver. "Kogu see ralliseltskond on erinevates mullides. Pealtvaatajad ja sõitjad kokku ei puutu, tõenäoliselt ei puutu kokku ka sõitjad ja mehaanikud, neid ringe hoitakse võimalikult väiksena. Kui kuskil positiivne proov ilmub, siis elimineeritakse väiksem grupp, mitte terve meeskond. Kui sõitja [annab positiivse proovi], siis jah, loomulikult, sõitja ei jätka enam sõitu."

Kiiver lisas, et Rally Estonia on paljudele teistele võistlustele eeskujuks. "Rally Estoniat järgib terve maailm, sest me oleme esimene suur sündmus maailmas – maailmameistrivõistluste tasemel –, kes teeb võistlust publikuga. See, mismoodi me lahterdame inimesed ära ja minimaliseerime riske, on juba tekitanud huvi," avaldas ta. "Saksamaa MM-ralli korraldajad on meiega ühendust võtnud ja palunud, et neid kursis hoiaksime, nad tahaksid ka publikut lubada. Sest publik ikkagi mingisuguse rahanumbri sisse toob. Aga mitte mind valesti mõista – kui peame ilma publikuta tegema, siis teeme seda. Me nui neljaks seda piletiraha enda käes ei hoia."

Kuula klipist, mida Kiiver veel rääkis!

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: