Karel Tilga ilmselt tänavu kümnevõistlust ei tee

Mitmevõistleja Karel Tilga sõitis Eestisse aprilli teisel nädalal, pärast seda kui selgus, et USA-s, kus noormees ülikooliharidust omandab, koroonaviiruse tõttu normaalselt treeninguid jätkata ei saa. Viimastel nädalatel on 22-aastane Tilga põhiliselt treeninud oma kodupaigas Pukas, kus saab kasutada jõusaali ja kooli staadionit.

"Ma siin eelmisel suvel ka küünarnuki ja erinevate probleemide pärast ei võistelnud. Siis jooksin ja käisin jõusaalis," meenutas Tilga ERR-ile. "Praegu olen teinud enam-vähem sama mudeli järgi. Mitte midagi kergejõustiku-laadset, vaid ÜKE-t. Et saada üldkehaliselt tugevamaks."

Tilga on USA-s Georgia ülikoolis õppinud kaks aastat. Otsusega Eestist ära minna on mees rahul, koostöö treener Petros Kyprianouga on Tilga jaoks kulgenud hästi.

"See aasta oli esimene aasta, kus sain teha sügistreeningu, kus vaev ära nähakse. Tundus, et sobis väga hästi. Tulemused olid sisehooajal ju väga head," lausus mitmevõistleja.

Aasta alguses lõi Tilga USA-s kaasa mitmel sisevõistlusel. Seitsmevõistluses sündis isiklik rekord 6019 punkti. Varu võis jäädi kuni sadakond punkti. Rekordid sündisid ka mitmel üksikalal, muljetavaldav oli 1000 meetri aeg 2.36,34. Varasem tipptulemus paranes kümne sekundiga.

"Selle jooksmisega on selline asi, et pead oskama kannatada. Läbi valu paned ja ega seal muud väga ei ole. Ma arvan, et suvel saadud jooksupõhi aitas ka kindlasti, aga võimekus on olnud kogu aeg olemas - nüüd õppisin lihtsalt endast maksimumi andma."

2018. aasta EM-il teivashüppes õnnetu juhusena saadud küünarliigese vigastus nõudis pikka ravi, kuid on tänaseks ajalugu. "Eelmise aasta oktoobrist saati sain valuvabalt visata. Ei olnud probleeme. Aga tugevdavaid harjutusi teen ikka. Et sama asja kunagi enam ei tekiks. Ei taha seda läbi elada enam."

Kui asjad oleks kulgenud algselt planeeritud kujul, viibiks Tilga praegu Eesti asemel hoopis USA-s ning valmistuks kümnevõistluseks ülikoolidevahelistel meistrivõistlustel. Nüüd on aga tõenäoline, et aastal 2020 Karel Tilga ühtegi kümnevõistlust ei läbigi.

"Eestikad vist toimuvad, aga arvan, et selle aja peale ma ei ole enam Eestis. Mitmekat ei tee, aga mingeid heitjate võistlusi proovin teha. Saada kettaheites 50 või kuulitõukes 16 kätte."

Tilga soov on järgmisel suvel kaasa teha Tokyo olümpial. Ameerika Ühendriikidesse plaanib ta võimalusel tagasi lennata juuli lõpus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: