Eesti kümnevõistlus on maailmas tugeval positsioonil

Kümnevõistlus on tavaliselt mai lõpus tänu mainekale Götzises võistlusele väga aktuaalne. Tänavu kahjuks Götzise kümnevõistlust ei toimu ja ei toimu ka suuri tiitlivõistlusi.

Eelmise aasta maailma edetabelis oli 36 kümnevõistlejat, kes kogusid vähemalt ühel võistlusel üle 8000 punkti. Eestlasi oli nende seas viis ehk rohkem kui kunagi varem. Selles arvestuses jäime napilt alla vaid USA-le ja Saksamaale.

Kui aga vaadata näiteks kolme paremat tulemust, siis võrdlus Saksamaaga (USA-st rääkimata) on pigem seis Eesti kasuks. Eestlaste kohad maailma edetabelis – 3., 7. ja 11. Sakslastel on vastu panna 2., 8. ja 16. koht.

Kui paigutame meie praeguste tipptegijate tulemused Eesti kõigi aegade edetabelisse, siis MM-võistluste hõbemedalimees Maicel Uibo on tõusnud teiseks, eelmisel aastal samuti olümpianormi täitnud Johannes Erm viiendaks ja Janek Õiglane on praegu seitsmes. Seega kolm tegevsportlast kaheksa parema hulgas.

Hiljuti sportlaskarjääri lõpetamisest teatanud Karl Robert Saluri loobumise järel on meil siiski veel kaks kümnevõistlejat, kes viimasel paaril aastal 8000 punkti meeste klubiga liitunud – Karel Tilga ja Kristjan Rosenberg.

Ja klubi uksele koputavad Taavi Tšernjavski ja Risto Lillemets, kelle isiklikud rekordid juba praegu Euroopa meistrivõistluste normi tasemel ehk paremad kui 7850 punkti.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: