Maicel Uibo eesolevast hooajast: võistelda ikka tahaks

Foto: Kairit Leibold/ERR

Mitmevõistlejad Maicel Uibo ja Johannes Erm tegid kõik endast oleneva Tokyo olümpiamängudel võistlemiseks juba eelmisel hooajal ning tuleb vaid loota, et olümpia edasilükkumine aasta võrra annab lihtsalt aega juurde veel paremaks saada.

"Üks põhjus, miks ma eelmisel aastal MM-ile ei läinud, oli see, et saaksin olümpiaks parema ettevalmistuse. Nüüd olengi teinud rohkem sügistreeningu sarnaseid asju," ütles Erm intervjuus ERR-ile.

"Aga mis suve puudutab, siis võistlusi ei tulekul ja olen plaaninud tegeleda väiksemate harjutustega, et lihased tasakaalu saada. Üldfüüsiline pool on hea, olen saanud vahepeal ka massaaži ja liiga suur löök see koroona minu treeningutele pole olnud."

Uibo sõnul on muutunud viimasel ajal paremaks see, et ollakse tagasi staadionil. "Jõusaal on endiselt vist kinni, aga minul on õnneks kodus kang ja kettad olemas. Ka staadionil on väike jõusaalinurk. Staadioni ja kodu vahel saan kõik asjad ära tehtud.

"Võistelda ikka tahaks sportlasena. Olen piisavalt vormis, et kui mingisugune võistlus on natuke ette teatatud, siis ei ole probleem selleks end valmis seada, kui midagi peaks toimuma."

Kui Maicel Uibo suvise võistlemise osas praegu veel mingeid otsuseid teinud pole, siis Johannes Erm plaanib suvel paariks kuuks Eestisse tulla ning üksikaladel võistelda.

Viimasel kahel MM-il kuue parema hulka jõudnud Janek Õiglane treenib praegu samuti sügisettevalmistuse rütmis Tallinnas, Audentese Spordikeskuses. Suve teises pooles üksikaladel võistlemist Õiglane ei välista, kuid kümnevõistlust ka tema sel aastal teha ei kavatse.

"Mina isiklikult olen täielikult selline sportlane, kes tahab tiitlivõistlustel väga hästi esineda. Mulle sellised väiksemad võistlused nii väga korda ei lähe. Mõnes mõttes on see halb, aga kui on selline mentaliteet, siis on väga raske võtta kokku ennast Eesti meistrivõistlusteks," tunnistab ta.

"Kui sel hooajal olümpianormi ka täita ei saa, alles 1. detsembrist, siis ma ei näe hetkel pointi teha. Pigem teha nõrgad küljed tugevaks ja treenida järgmiseks aastaks."

Kristjan Rosenberg, Taavi Tšernjavski ja Risto Lillemets on praegu mitte ainult rivaalid, vaid ka treeningkaaslased ning üheskoos soovitakse ülitugeva koduse konkurentsi tingimustes ka rahvusvahelistele tiitlivõistlustele pääseda.

Rosenberg: "Kindlasti on see innustav ja motiveeriv. Kõik tahavad ikkagi kõige paremad olla. Kahju, et meid muidugi nii palju. Kõigil ei teki võimalust end realiseerida, aga kergejõustikuliidus sai ka asju arutatud ja kõigile leitakse väljund, et nad saavad tiitlivõistlustel mingil määral võistelda."

Lillemets: "Ma võtan neid ikka kui konkurente, kellest tuleb parem olla. On küll nii, et kolm parimat saavad peale ja siis ei jää muud üle, kui olla kolme parema hulgas, et end tiitlivõistlustel näidata. Aga kui ei õnnestu, tuleb järgmine kord parem olla."

Tšernjavski: "Ma näen seda väga positiivsena. Tegelikult saame tänu sellele väga palju tähelepanu. Suudame üksteist motiveerida. Minu väljund võiks olla Euroopa meistrivõistlused, mis küll sel aastal ära jäävad, aga loodetavasti tulevad kahe aasta pärast jälle."

Tšernjavski ja Lillemets plaanivad sel suvel teha lausa kaks kümnevõistlust, neist esimese juba juuli alguses.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: