Kaia Kanepi jõudis ITF-i turniiril veerandfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kaia Kanepi jõudis Tšehhis Milovices peetaval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiril veerandfinaali.

Turniiril 1. asetatud 34-aastane Kanepi (WTA 105.) oli teises ringis poolteist tundi kestnud matšis 6:2, 7:5 parem 22-aastasest tšehhitarist Miriam Kolodziejovast (WTA 1104.).

Kohtumine ei alanud Kanepile just kõige paremini, kui Kolodziejova pääses murdega 2:0 juhtima, seejärel võitis aga eestlanna kuus geimi järjest ja seega ka avaseti 6:2.

Teises setis asus Kanepi 4:0 ja 5:1 juhtima ja tal oli vahepeal ka kaks matšpalli, aga Kolodziejova suutis 5:5 viigistada. Seejärel murdis aga Kanepi taas tšehhitari servi ja enda pallingul enam ei eksinud, võites seti 7:5.

Kanepi servis mängu jooksul viis ässa ja tegi kolm topeltviga, Kolodziejova vastavad näitajad olid kaks ja üks. Mängitud punktidest võitis Kanepi 78 ja tšehhitar 62. Kanepi realiseeris 12 murdepallist pooled, Kolodziejova suutis kaheksast murdevõimalusest ära kasutada kolm.

Veerandfinaalis läheb Kanepi vastamisi 18-aastase rootslanna Caijsa Wilda Hennemanniga (WTA 917.), kes sai teises ringis kaks tundi ja 15 minutit kestnud kohtumises 6:3, 3:6, 6:1 jagu 19-aastasest sakslannast Kathleen Kanevist (WTA 1035.).

Kanepi mängis ITF-i karussellil ka septembris, kui jõudis Portugalis 60 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril veerandfinaali. Enda karjääri jooksul on ta nelja WTA turniiri kõrval võitnud ka 14 ITF-i turniiri, viimati võitis ta eelmisel aastal Itaalias 60 000-dollarilise.