Venelannast kõrgushüppe maailmameister kritiseeris kodumaist alaliitu

Maria Lasitskene
Maria Lasitskene Autor/allikas: imago images / Golovanov + Kivrin/Scanpix

Venemaa kõrgushüppaja Maria Lasitskene kritiseeris teravalt dopinguskandaalide keskmes olevat kodumaist kergejõustikuliitu.

Lasitskene tuli Venemaa koondise ridades 2015. aastal maailmameistriks ja kaitses kaks aastat hiljem oma krooni Londonis, kuid siis tõusis ta pjedestaali kõrgeimale astmele neutraalse lipu all. Venemaa kergejõustikukoondis pole pärast WADA dopinguraporti avaldamist 2015. aastal saanud rahvusvahelistelt võistlustelt osa võtta.

"Olukord häirib mind, sest ma ei näe mingit arengut," rääkis venelanna intervjuus Reutersile. "Toimuv jätab mulje, nagu me üritaks vee peal püsida; siis pestakse meie nimi puhtaks ja kõik jätkub nii nagu enne. Peame mõistma, et asjad peavad drastiliselt muutuma."

"Oma kodu korrastamine aitaks - Venemaa kergejõustikuliidus ja rahvuskoondises oleks pidanud korra majja lööma juba ammu, kuid mingil põhjusel on kõik edasi lükkunud," jätkas Lasitskene. "Föderatsioon ei saa praegu hakkama oma ülesandega muuta Venemaa kergejõustikku paremaks, tõsta selle populaarsust. Nüüd võistleb Venemaal vähe kergejõustiklasi, mõnel võistlusel on kaks-kolm pealtvaatajat. See valmistab palju pettumust, sellest on kahju."

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAF-i nõukogu võtab Venemaa liikmelisuse taastamise kõne alla 23. septembril, mõned päevad enne Doha MM-i algust. Märtsis otsustas IAAF Venemaa liikmelisust mitte taastada, samuti jäeti keeld jõusse juunis toimunud nõukogu koosolekul.

"Kui minu nime kõrval on MM-il valge lipp, pole liikmelisuse taastamiseks tehtud töö olnud piisav," tõdes Lasitskene.

Alates 2016. aasta 1. juulist möödunud aasta 30. juunini võidutses Lasitskene järjest 45 võistlusel, ajavahemikku jäid kuldmedalid nii Londoni MM-ilt kui Birminghami sise-MM-ilt.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: