Dopingukaristus Venemaa poksijaid võistlemast ei takistanud

Poks
Poks Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kaks dopingukaristust kandvat Venemaa poksijat on võistluskeelu kiuste kodumaal võidelnud, leidis uudisteagentuur Reuters.

Islam Dašajev sai 2017. aastal dopingurikkumiste - sh dopingutestist keeldumise - eest nelja-aastase võistluskeelu, kuid poksis möödunud aasta augustis Musta mere rannikul Anapas, kus võitis ühe ja kaotas teise matši. Furosemiidi tarvitanud Aljona Tokartšuki kahe-aastane dopingukeeld algas nädal enne Moskvas möödunud aasta veebruaris toimunud turniiri, kus venelanna saavutas kolmanda koha.

Venemaa antidoping RUSADA, kelle veebilehel on kirjas kõik dopingukaristusi kandvate sportlaste nimed, kinnitas, et teavitas Venemaa poksiliitu õigeaegselt nii Dašajevi kui Tokartšuki keeldudest. Anapa võistlusel tehniliseks delegaadiks olnud poksiliidu ametniku Valeri Karadutovi sõnul ei olnud ta aga Dašajevi võistluskeelust teadlik. "See informatsioon ei jõudnud ei minuni ega peakohtunikuni," selgitas Karadutov Reutersile. "Meil ei ole võimalik seda jälgida."

Karadutov ütles, et Dašajevi esitatud dokumendid olid korras ning turniiri korraldajatel ei olnud põhjust teda võistlema mitte lubada. "Võistluskeelu all olevate poksijate nimed peaksid alaliidu kodulehel olema suurtes ja vilkuvates tähtedes, siis saaksime sellega kursis olla," sõnas ametnik.

"Me ei tea põhjust, miks keelu all olevad sportlased osalesid Venemaa poksiliidu egiidi all toimuvatel võistlustel," sõnas RUSADA asepeadirektor Margarita Pahhnotskaja Reutersile. "Et neil lubati võistelda, on murettekitav." Rahvusvaheline antidoping WADA kinnitas, et on Reutersi leiust teadlik ning alustab koostööd nii RUSADA kui rahvusvaheliste alaliitudega.

Alles eelmisel kuul avaldas Reuters, et mitu dopingukaristuse all olevat Venemaa kergejõustikutegelast, teiste seas vilepuhuja Julia Stepanova endine treener Vladimir Mohnev, jätkavad kodumaal töötamist.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: