Kontaveit pääses tunnise pingutuse järel poolfinaali ({{commentsTotal}})

{{1497629580000 | amCalendar}}

Anett Kontaveit (WTA 49.) alistas 's-Hertogenboschis peetaval WTA tenniseturniiril kaheksa parema hulgas sakslanna Carina Witthöfti (WTA 66.) 6:3, 6:1. Mäng kestis täpselt tunni.

Kontaveit alustas kohe servimurdega ja läks 2:0 ette. Uuesti murdis ta vastase pallingu seitsmendas geimis seisuks 5:2, kuid kaotas kohe oma servi. Järgmises geimis murdis ta aga uuesti Witthöfti pallingu ja võitis avaseti 6:3.

Vaid 20 minutit kestnud teises setis oli Kontaveidi ülekaal veenev. Vastase kolmest servigeimist murdis ta kaks ja realiseeris seitsmendas geimis kohe esimese matšpalli.

"Mängisin väga enesekindlalt ja jäin kindlasti mänguga rahule," sõnas Kontaveit ETV-le. "Suutsin vastase oma serviga ebameeldivatesse olukordadesse panna ja ma usun, et suutsin teda piisavalt liigutada, mis on murul tähtis."

"Esimene turniir muru peal, kolm mängu võidetud ja neljas tulemas. Kindlasti võib lugeda väga positiivseks alguseks."

Kontaveit oli varem Witthöftiga mänginud karjääri jooksul korra, kui 2011. aastal õnnestus tal Hollandis Almeres kolmes setis võita.

Poolfinaalis läheb Kontaveit kokku Lesia Tsurenkoga, kes asub maailma edetabelis 37. positsioonil. Mullu kohtusid nad omavahel Guangzhous, kus kindlalt 6:4, 6:2 jäi peale 28-aastane ukrainlanna.

"Homme on kindlasti jälle teistsugune mäng. Selle vastasega olen ka eelmise aasta lõpupoole mänginud ning siis jäi tema peale ja mängis väga hästi. Aga usun, et olen edasi arenenud ja mängin ise ka paremini. Loodan, et nüüd on teistsugune mäng."